Polska wspomina swoje powstanie przeciw nazizmowi

H.Od powstania warszawskiego przeciwko okupacji hitlerowskiej minęło 77 lat.

Prezydent RP Andrzej Duda Mówił o odwadze tych, którzy ryzykowali życiem, aby odzyskać niepodległość w czasach, gdy rządy prawa w Polsce podupadały i w obliczu wielu otwartych konfliktów z władzami europejskimi:„Ci, którzy bronili polskiej niepodległości po zwycięstwie w latach 20. (wojna ze Związkiem Radzieckim) wychowywali swoje dzieci w Warszawie w warunkach patriotyzmu, wolności i suwerenności”.

Powstanie w Warszawie trwało 63 dni i pochłonęło życie około 10 000 bojowników i 200 000 cywilów, którzy zginęli w walkach i niemieckich bombardowaniach.

Armia niemiecka wypędziła pozostałych osadników i wysłała wielu do obozów koncentracyjnych i obozów zagłady, gdy miasto zostało zniszczone, wierząc, że nigdy nie podniesie się z gruzów ani nie stanie się stolicą Polski.

Kandydat centroprawicowych chadeków musi wygrać Angela Merkel, Armin LashedWziął udział w dorocznych obchodach i wydał oświadczenie upamiętniające młodszych żołnierzy, którzy brali udział w powstaniu przed pomnikiem.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *