Polska wypędza trzech rosyjskich dyplomatów i okazuje solidarność ze Stanami Zjednoczonymi

Ta treść została opublikowana 15 kwietnia 2021-19: 39

Berlin, 15 kwietnia (EFE). Dziś polski rząd nakazał wydalenie trzech rosyjskich dyplomatów, których uznał za „niepożądanych”, jednocześnie solidaryzując się z sankcjami nałożonymi przez Stany Zjednoczone na Moskwę w związku z rzekomymi cyberatakami.

Polskie MSZ poinformowało ambasadę Rosji w Warszawie, że dyplomaci „naruszyli” zasady postępowania związane z ich stanowiskiem i działali wbrew interesom Polski, wynika z informacji przekazanych przez polskie radio publiczne.

Jednocześnie wyraził solidarność z decyzją Stanów Zjednoczonych o wydaleniu z jego kraju dziesięciu rosyjskich dyplomatów. „Wspólne decyzje z naszymi partnerami i sojusznikami są właściwą odpowiedzią na wrogie działania Federacji Rosyjskiej”.

Decyzja Warszawy idzie po piętach sankcji nałożonych w czwartek przez Waszyngton na Rosję, a także wydalenia dziesięciu dyplomatów z powodu rzekomych cyberataków w Moskwie, ich ingerencji w wybory w USA, okupacji Krymu i nagród amerykańskich. żołnierze w Afganistanie.

W tym celu prezydent USA Joe Biden wydał dekret ogłaszający stan wyjątkowy narodowy „w związku z nadzwyczajnym i nadzwyczajnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego, polityki zagranicznej i gospodarki Stanów Zjednoczonych”. Zaangażowanie „szkodliwej” działalności Rosji za granicą.

Jeśli chodzi o wydalonych dziesięciu członków rosyjskiej misji dyplomatycznej, rząd USA ograniczył się do wyjaśnienia, że ​​byli wśród nich „przedstawiciele rosyjskich służb wywiadowczych”. EFE

© EFE 2021. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części zawartości Usług Efe jest wyraźnie zabroniona, bez uprzedniej i wyraźnej zgody EFE SA.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *