Polska zdobywa tytuł Miss World 2021 w kontrowersyjnej ceremonii

Polska zdobywa tytuł Miss World 2021 w kontrowersyjnej ceremonii

San Juan. Przedstawiciel Polski, Karolina BiławskaW środę zdobył koronę Miss Świata 2021, Podczas ceremonii w Portoryko żaden latynoski kandydat nie zwyciężył, co wywołało pewne kontrowersje.

Pierwszą finalistką została Shree Saini ze Stanów Zjednoczonych, a drugą Olivia Yass z Wybrzeża Kości Słoniowej, jedna z faworytek 70. edycji konkursu piękności.

„Kiedy usłyszałam moje imię, byłam zaskoczona i nadal nie mogę w to uwierzyć. Czuję się zaszczycona” – powiedziała Bielowska przez łzy, gdy koronowała ją na mistrzynię Jamajka Toni-Anne Singh, która piastowała ten tytuł od 2019 roku dzięki konkurs zostaje odwołany w roku 2020 ze względu na pandemię.

Empatia i współczucie

Bielowska, lat 23, studiuje tytuł magistra zarządzania i lubi pracować jako wolontariusz, dlatego zdecydowała się być „bardziej autentyczna” i „wzbogacać życie” innych.

„Jeśli chcesz odkryć coś nowego, spróbuj nauczyć się być bogatszym w empatię, wdzięczność i współczucie” – odpowiedział w rundzie pytań, zanim został wybrany do noszenia Błękitnej Korony.

Podczas koncertu, który odbył się w Coca-Cola Music Hall w San Juan, nie zabrakło kontrowersji związanych z problemami prawnymi organizatorów oraz faktem, że niektórym Latynosom, jak np. wenezuelskiej aktorce Alejandra Conde, nie udało się znaleźć w pierwszej dwunastce.

Finałowy mecz zawodów miał odbyć się 16 grudnia w Puerto Rico Coliseum, ale został przełożony na trzy miesiące po tym, jak odnotowano 38 przypadków zakażenia koronawirusem wśród kandydatów i członków zespołu technicznego.

W tym tygodniu 40 z 97 uczestniczek Miss World, które dotarły do ​​ćwierćfinału, wróciło na karaibską wyspę, występując na scenie w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Portoryko.

W pierwszej dwunastce, składającej się tym razem z 13 krajów, w których był remis, znalazły się Wietnam, Meksyk, Irlandia Północna, Filipiny, Polska, Somalia, Stany Zjednoczone, Kolumbia, Czechy, Francja, Indie, Indonezja i Wybrzeże Kości Słoniowej.

Przedstawiciele Stanów Zjednoczonych, Shri Saini, przeszli do następnego etapu; Polska, Karolina Biławska; Indonezja, Priscilla Yules; Meksyk, Karolina Vidalis; Irlandia Północna, Anna Leach; I Wybrzeże Kości Słoniowej, Olivia Yaes.

Rozczarowanie i krytyka

Ogłoszenie wywołało rozczarowanie, a nawet buczenie wśród ogółu społeczeństwa, zaskoczonego nieobecnością części głównych kandydatów faworyzowanych przez ekspertów – Wenezuelki Alejandry Conde i lokalnego kandydata z Portoryko Ariama Díaza.

Wśród uczestników dominowały delegacje z krajów Ameryki Łacińskiej, takich jak Wenezuela i Meksyk, które nie przestawały wymachiwać flagami narodowymi i skandować nazwy swoich krajów.

„Mam nadzieję, że łacina wygra”, „Wenezuela, kraina królowych” i „Jestem Portorykańczykiem, wiesz” – to niektóre z haseł głośno skandowanych przez wielu obecnych na sali.

Ostatnia ceremonia odbyła się również po kilku kontrowersjach prawnych, ponieważ Portoryko With a Purpose (PRwaP) złożyło pozew przeciwko prezes Miss World 2016 i Reignite Puerto Rico Inc., Stephanie del Valle, za rzekome oszustwo.

PRwaP zażądała zapłaty 1 225 000 dolarów, czyli kwoty publicznych pieniędzy, której była Miss Portoryko rzekomo nie zwróciła, a mimo to udowodniła, że ​​odpowiednią kwotę zapłaciła.

Del Valle złożyła pozew przeciwko PRwaP, żądając ponad 31 milionów dolarów odszkodowania za szkody moralne i ogłosiła, że ​​nie weźmie udziału w finale Miss World 2021.

Tak naprawdę rozległy się okrzyki na korzyść Del Valle i wygwizdy pod adresem innych organizatorów lub sponsorów widowiska, takich jak odpowiedzialny za PRwaP potentat kryptowalut Brock Pierce oraz szefowa Organizacji Miss World Julia Morley.

Podczas wydarzenia upamiętniono Ukrainę i Pearce poprosił uczestników o zapalenie świec w miesiącach, w hołdzie ożywionym przez jamajski głos Toni-Anne Singh. Evie.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *