Polska zgadza się na zakup wielomilionowej broni i współpracę z Koreą Południową

Polska zgadza się na zakup wielomilionowej broni i współpracę z Koreą Południową

Transakcja wpisuje się w plan modernizacji i rozbudowy rozpoczęty przez Siły Zbrojne RP w ostatnich latach i przyspieszony po wybuchu wojny na Ukrainie.

Polski czołg. Zdjęcie: N.A.

W najbliższą środę Federacja Państw Polskich podpisała umowę z PGZ Południowokoreańska firma Hanwha Umowa o współpracy w zakresie produkcji i serwisu 672 haubic samobieżnych.

Transakcja wpisuje się w rozpoczęty w ostatnich latach przez Polskie Siły Zbrojne program modernizacji i rozbudowy, który po wybuchu epidemii nabrał tempa. Wojna ukraińska.

Granica Polski i Białorusi.  Foto: Reuters.Granica Polski i Białorusi. Foto: Reuters.

Umowa została zawarta w ramach 31. Kieleckich Targów Przemysłu Obronnego i określa długoterminową współpracę pomiędzy przedsiębiorstwami państwowymi. Polska broń grupy PGZ i Korei Południowej Bezpieczeństwo Hanwhy konstruować Polska 672 haubic K9a także ocena nabycia transporterów opancerzonych i wyrzutni rakiet.

On Minister obrony narodowej Mariusz BłaszakPotwierdziła zakup około 1700 dronów wojskowych, a także rozpoczęcie projektu opracowania wojskowego systemu obserwacji satelitarnej wykonanego w całości w Polsce.

Podczas uroczystego otwarcia Kieleckiej Wystawy Obronnej Prezydent Andrzeja Dudy Ogłoszono wczoraj Wydatki ponad 30 000 milionów euro do 2024 rokuStanowiłoby to ponad 4% PKB kraju. Prezydent Polski „fascynuje cały świat”.

„Utrzymanie niczego nie jest zbyt drogie Polska wolna, suwerenna, niepodległa i bezpiecznaDuda powiedział.

Polska wyśle ​​na granicę z Białorusią kolejnego 1000 żołnierzy.  Foto: Reuters. Żołnierze z Polski zbliżają się do granicy białoruskiej. Foto: Reuters.

Produkcja grupowa polskich przedsiębiorstw państwowych Broń PGZ Wyjaśnił, że projekt ma na celu rozwój Unikalny na skalę światową produkt: Budowa floty satelitów radarowych zdolnych do sterowania z „stacjonarnych i mobilnych stacji naziemnych”.

Minister potwierdził, że Wojsko Polskie otrzyma 12 Radary przeciwlotnicze i przeciwrakietowe LTAMDS, wyprodukowany przez amerykańską firmę RTX. Zostanie zastąpiony Polska Pierwszy zagraniczny klient tego nowoczesnego systemu.

Znajdź więcej filmów

Ponadto PFZ podpisał niedawno umowę, która umożliwi mu udział w budowie płatowców Myśliwce F-16Samolot wyprodukowany i dostarczony w USA Ukraina przez niektóre kraje europejskie.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *