Polski rząd wykorzysta tę wojnę minową do celów edukacyjnych

Polski rząd wykorzysta tę wojnę minową do celów edukacyjnych

Niedawno pojawiła się kwestia rosyjskiej inwazji na Ukrainę, gry wideo To moja wojna Stało się bardzo aktualne z wielu powodów. Dodano teraz mocny powód, aby tytuł miał znaczenie. Rząd Polska Za pośrednictwem swojej strony przesłali oświadczenie, w którym opisali grę wideo jako narzędzie edukacyjne. Dzięki nowej inicjatywie za grę odpowiedzialna jest firma 11-bitowe studia Dostęp do niego będzie bezpłatny poprzez sektor edukacyjny.

Argumentem polskich władz w tej decyzji jest to, że styl gry był niespotykany nawet w kinie czy literaturze. Celem w This War of Mine jest przetrwanie w trakcie aktywnej wojny. Różnica polega na tym, że bohaterami gry nie są żołnierze czy rewolucjoniści, ale zwykli cywile. Tytuł nieustannie stawia przed graczem sytuacje, w których wystawiana jest na próbę moralność i etyka.

I właśnie w tym polski rząd widzi potencjał gry do celów edukacyjnych. Pomysł jest taki, aby zarówno uczniowie, jak i nauczyciele takich przedmiotów, jak historia, psychologia czy etyka, wykorzystali grę, aby lepiej zrozumieć konsekwencje wojny dla ludności cywilnej. „Gra opierała się na analizie szeregu konfliktów zbrojnych z ostatnich dziesięcioleci. Wydarzenia takie jak Powstanie Warszawskie, szturm na Grozny czy wojna w Syrii zostały przeanalizowane szczególnie z punktu widzenia losów ludności cywilnej.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *