Ponad 30 wydarzeń krajowych i międzynarodowych składa się na kalendarz sportowy na 2023 rok, zaprezentowany dziś na targach FITUR

Wydział Sportu Rady Miejskiej Torrevieja przedstawił program sportowy Międzynarodowych Targów Turystyki (FITUR), składających się z ponad trzydziestu wydarzeń z różnych dyscyplin, krajowych i międzynarodowych, oprócz kampusu będącego częścią Centrum Turystyki Sportowej. w którym miasto działa w ostatnich latach. W ceremonii wręczenia nagród wziął udział Prezes Hiszpańskiej Federacji Pływackiej Fernando Carpena.

Spośród ponad 30 wydarzeń przygotowanych przez Ciudad Deportiva de Torrevieja na rok 2023, po raz pierwszy wyróżnia się obchodami Europejskich Igrzysk Policji i Straży Pożarnej, które odbędą się od 29 września do 7 października wraz z przybyciem do miasta ponad 3000 osób wśród sportowców i członków rodzin.

Kontynuując wydarzenia międzynarodowe, doradca sportowy Diana Box Alonso przedstawiła turniej Dotyk rugby (Touch & Tapas), która odbędzie się w dniach 17-19 marca. the Międzynarodowy Puchar Torrevieja Po raz kolejny zgromadzi tysiące sportowców wszystkich kategorii w dyscyplinach sportowych, takich jak siatkówka (23-27 czerwca) oraz piłka nożna mężczyzn i kobiet (5-9 kwietnia i tylko kobiet 23-27 czerwca) w Wielkanoc i lato – a od 28 od czerwca do 2 lipca – tylko dla mężczyzn) oraz futsalu (od 3 do 6 lipca).

Kalendarz rozpoczyna się w styczniu uroczystością Euromarina Optimism Cup, która odbędzie się w dniach 26-29 stycznia. Kontynuując imprezy krajowe, Torrevieja po raz kolejny będzie gospodarzem Mistrzostw Hiszpanii FEDDY w pływaniu, od 10 do 12 marca, kontynuując w ten sposób promocję sportu dla wszystkich rodzajów umiejętności, co jest jednym z kierunków działań opracowanych przez zespół. Na czele rządu stanął burmistrz Torrevieja Eduardo Dolon.

W lutym odbędą się Mistrzostwa Hiszpanii w pływaniu Konfederacji Regionalnych w kategoriach Juniorów i Dzieci (od 9 do 13 lutego), Tydzień Olimpijski Comunitat Valenciana, który odbędzie się od 9 do 12 lutego oraz od 16 do 19 lutego .

Torrevieja również wraca do swojego półmaratonu (26 lutego) z ponad 1500 osobami przybywającymi do miasta, w tym zawodnikami i członkami rodzin. Krajowa lekkoatletyka spotka się ponownie 14 i 15 października podczas Mistrzostw Hiszpanii Dzieci w Lekkiej Atletyce.

Turystyka sportowa będzie gościć 39 kampusów sportowych w 2023 roku

Turystyka sportowa to jeden z obszarów działalności Ministerstwa Sportu, który w ostatnich latach odnotowuje znaczny wzrost. Oczekuje się, że między styczniem a sierpniem w Ciudad Deportiva odbędzie się łącznie 39 kampusów, które potrwają od 4 do 12 dni. Są to międzynarodowe grupy sportowe różnych dyscyplin, takich jak piłka nożna, pływanie, lekkoatletyka, piłka ręczna, koszykówka, triathlon, narciarstwo, futsal, siatkówka i siatkówka.

Diana Box podkreśliła, że ​​Torrevieja pokazuje agentom rynku sportowego, że ciężko pracowała, aby mieć wysokiej jakości obiekty, co w połączeniu z dobrym klimatem, jakim cieszy się miasto przez cały rok, czyni je jeszcze bardziej atrakcyjnym dla rynku, który wybiera nas jako swój pierwszy wybór. Dział Turystyki Sportowej zapewnia doskonałą i profesjonalną pomoc i usługi koordynacyjne, co jest kolejnym filarem zaufania agentów sportowych do Torrevieja i wszystkiego, co ma im do zaoferowania.

Drużyny z takich krajów jak Norwegia, Dania, Holandia, Finlandia, Belgia, Estonia, Ukraina, Polska i Anglia mają przyjechać do Torrevieja w 2023 roku. Przekłada się to na ponad 14 000 gości, którzy zostawią ponad 6 milionów euro bezpośrednio w Torrevieja .

Burmistrz i Dyrektor Hiszpańskiej Wycieczki Rowerowej spotkali się z Vitorem

Z kolei burmistrz Torrevieja Eduardo Dolon i doradca sportowy Diana Box wraz z przewodniczącym Rady Prowincji Alicante Carlosem Mazonem spotkali się w czwartek rano z dyrektorem generalnym kompleksu Vuelta Ciclista a Spain , Javier. Gillena. To spotkanie biznesowe, które odbyło się w pawilonie FITUR na Costa Blanca, ma na celu ponowne zorganizowanie w mieście Torrevieja ważnego wydarzenia kolarskiego.

Rada Dzielnicy, Rada Miasta i Unipublic pragną, aby firma kontynuowała współpracę, aby Torrevieja ponownie zajęła pozycję pierwszego stopnia, która pozwala powtórzyć fantastyczne obrazy, które zostały pokazane na całym świecie w sierpniu 2019 r., z premiera pierwszego etapu wycieczki rowerowej po Hiszpanii z gór solnych do kopalni soli. Badana jest możliwość zorganizowania przez Torrevieja jednego z etapów Tour of Spain dla kobiet, który odbędzie się w maju przyszłego roku. Jak mówi Eduardo Dolon: „Pracowaliśmy od dawna, aby wraz z rozpoczęciem Vuelta Ciclista España 2019 te niezwykłe obrazy naszych solnisk można było ponownie zobaczyć na całym świecie”.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.