Portugalia znosi wszelkie ograniczenia dla argentyńskich turystów: co się dzieje w pozostałej części Europy

Dwóch turystów spędzających popołudnie na plażach Cascais w Portugalii. (Zdjęcie zrobione 6 czerwca 2022 r. REUTERS / Pedro Nunes)

Portugalia ogłosił w ciągu ostatnich kilku godzin, że Znosi wszelkie ograniczenia dotyczące podróży międzynarodowych związane z Covid-19. Podobnie jak inne kraje europejskie, kraj półwyspu poinformował, że Podróżujący z całego świata nie będą musieli przekraczać jego granic w celach turystycznych lub z innych powodów.

Od teraz podróżnicy Nie będą już musieli składać negatywnego testu na Covid-19 ani przedstawiać zaświadczenia o szczepieniuNie dostarczają dowodów na niedawną chorobę.

Władze portugalskie stwierdziły jednak, że obowiązujące środki mogą zostać poddane przeglądowi na podstawie oceny sytuacji epidemiologicznej.

Portugalia przestała zamawiać testy związane z Covid-19, aby wejść do Argentyńczyków i turystów z reszty świata.  (Eduardo Parra – prasa europejska)
Portugalia przestała zamawiać testy związane z Covid-19, aby wejść do Argentyńczyków i turystów z reszty świata. (Eduardo Parra – prasa europejska)

Portugalia nie jest jedynym krajem w Europie, który stosuje te środki w celu zachęcenia do podróżowania i pobudzenia gospodarki turystycznej, inne kraje starego kontynentu, takie jak Niemcy, Włochy i Szwajcaria, między innymi, zdecydowały się znieść wszystkie wymogi wjazdowe. związane z Covid-19, przynajmniej przez kilka miesięcy, podczas gdy trwa nadal wysoki sezon letni.

Jak ten broker został szczegółowo opisany kilka tygodni temu, Niemcy usunęły ograniczenia od 1 czerwca Procedurę zachowa do końca sierpnia. Decyzja rządu niemieckiego została podjęta po ciągłym okresie spadku liczby nowych przypadków i miała na celu zachęcenie podróżnych z całego świata do wybrania tego kraju jako celu turystycznego.

W ten sam sposób, Włochy usunęły wszystkie ograniczenia związane z Covid-19, również 1 czerwca. W przeciwieństwie do Niemiec, włoska decyzja zapadła, ponieważ rząd nie rozszerzył dekret Określały one wymogi dotyczące podróży międzynarodowych i nie określały, czy środek zostanie utrzymany, czy też ograniczenia zostaną ponownie nałożone po zakończeniu sezonu turystycznego.

Włochy usunęły również wszelkie ograniczenia dotyczące podróży międzynarodowych, aby promować turystykę przyjazdową.  (EFE / EPA / RICCARDO ANTIMIANI / PLIK)
Włochy usunęły również wszelkie ograniczenia dotyczące podróży międzynarodowych, aby promować turystykę przyjazdową. (EFE / EPA / RICCARDO ANTIMIANI / PLIK)

W ten sposób lista krajów europejskich, które zniosły ograniczenia w podróżach międzynarodowych w związku z pandemią koronawirusa, składa się z: Austria, Belgia, Bułgaria, Wielka Brytania, Czechy, Chorwacja, Cypr, Dania, Estonia, Finlandia, Grecja, Niemcy, Węgry, Islandia, Irlandia, Włochy, Łotwa, Litwa, Norwegia, Polska, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja i szwajcarski.

Hiszpania i Francja nadal wymagają świadectw szczepień, aby umożliwić podróżnym wjazd lub innych dowodów, że turysta nie stanowi zagrożenia.  (EFE / Paco Paredes)
Hiszpania i Francja nadal wymagają świadectw szczepień, aby umożliwić podróżnym wjazd lub innych dowodów, że turysta nie stanowi zagrożenia. (EFE / Paco Paredes)

w międzyczasie, Hiszpania Nadal wymaga od Argentyńczyków i innych podróżnych z krajów spoza Unii Europejskiej (UE) przestrzegania określonych zasad wjazdu.

Hiszpański Urząd ds. Zdrowia został stworzony dla Wszyscy podróżni z krajów świata przedstawiają zaświadczenie o szczepieniu – pod warunkiem, że udowodniono, że nosiciel ukończył szczepienie podstawowe w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy lub otrzymał w tym okresie szczepienie przypominające, Uzdrowienie lub negatywny test przed przyjazdem do Hiszpanii. Podróżni, którzy nie posiadają równoważnego certyfikatu UE, muszą wypełnić formularz monitorowania stanu zdrowia. Wyjątek stanowią dzieci poniżej 12 roku życia oraz pasażerowie w tranzycie międzynarodowym.

Francja Ze swojej strony złagodził również ograniczenia, a podróżni z listy „zielonych” krajów – w tym Argentyny – mogą wjeżdżać do kraju, o ile złożą świadectwo Kompletny harmonogram szczepień. Tylko ci, którzy mają Kompletny harmonogram szczepień dla dowolnej dopuszczalnej szczepionki (Szczepionki Sputnik-V i Cansino wciąż nie są rozpoznawane), lub osoby, które dostarczyły ujemny wynik testu na wykrywanie antygenu lub PCR przeprowadzonego w ciągu 48 godzin przed podróżą.

Chociaż niektóre kraje Europy Środkowej nadal nakładają ograniczenia na podróże międzynarodowe, zdecydowana większość zdecydowała się znieść ograniczenia, aby umożliwić podróżnym z całego świata niezakłócone przekraczanie ich granic i stymulowanie ich gospodarek turystycznych, jednego z sektorów, które najbardziej ucierpiały w wyniku pandemii wokół świat. Glob.

Czytaj

Deprecjacja sushi: z powodu rosnącego dolara restauracje przestają używać importowanego łososia i zastępują go pstrągiem patagońskim i „narodową sielawą”
Rynki: Ryzyko krajów ponownie rośnie i zbliża się do 2700 punktów, co jest rekordem od czasu swapu w 2020 r.
Agencja ratingowa ostrzegła, że ​​nowa administracja gospodarcza stanie w obliczu „poważnych problemów makro”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.