Powodem festiwalu jest muzyka wykonywana przez Polaków Kultura | rozrywka

Powodem festiwalu jest muzyka wykonywana przez Polaków  Kultura |  rozrywka

Przez dwadzieścia lat Konsulat RP w Guayaquil Zorganizowano spotkanie, które umożliwiłoby wymianę kulturalną i muzyczną pomiędzy tym krajem a Ekwadorem. o nim Festiwal Muzyki Polskiejktóry w tej edycji obejmie udział czterech polskich muzyków, którzy wykonają różne kompozycje z trzema zespołami z miasta.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że towarzyszący polscy muzycy integrują nasze wartości, jakie wyznaje nasze miasto na poziomie uczelni wyższych i organizacji takich jak orkiestry… Tym razem było ambitnie, robiliśmy to przez trzy dni z rzędu.” Wyróżniający się Francisco RizzoKonsul RP w Guayaquil.

Uważa, że ​​tego typu spotkania są niezwykle istotne, gdyż miasto „jest głodne muzyki klasycznej” i dużo lepiej, jeśli „wstęp jest bezpłatny”, bo jego zdaniem to najlepszy sposób na przybliżenie kultury każdemu. Przestrzenie.

wiolonczelista Zuzanny Cibitowskiej Jest jednym z gości wydarzenia. Potwierdza, że ​​bardzo się cieszy, że będzie mogła wziąć udział w pierwszym koncercie festiwalu, który odbędzie się o godzinie ósmej wieczorem w sali eksperymentalnej Teatro Centro d’Arte.

Pierwszego dnia wystąpi ze swoją rodaczką, skrzypaczką Maria Szerlczyk. Oboje mówią, że widzą „Tyle talentu w ekwadorskich muzykach” Ponadto mają nadzieję powitać ekwadorskich muzyków na swoim terytorium w ramach nadchodzącej wymiany.

Będę im towarzyszyć Orkiestra Kameralna Uniwersytetu w GuayaquilKtóre niedawno ogłoszono, że zostanie ponownie otwarte. Grupa kierowana przez Fernando Gila zakończyła swoją działalność w 2018 roku po zamknięciu instytutu muzycznego na tej uczelni.

Jutro na tej samej scenie i o tej samej godzinie zostanie on zagrany Grzegorz Grzegorz Nemchuk (fortepian) z Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna Rządu GuayasW reżyserii Manuela Camposa; A w czwartek o godzinie 20:00 wystąpi w sali głównej pod dyrekcją Orkiestry Filharmonii Miejskiej Guayaquil Davida Harutyunyanapianista Rafael Loschevsky. Ten ostatni pojawi się gościnnie w sobotę w Teatrze Sucre w Cuenca. (Siema)

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *