Pracownik Starbucks uzyskał pozytywny wynik testu na zapalenie wątroby typu A, co może narazić tysiące klientów na wirusa

Pracownik Starbucks uzyskał pozytywny wynik testu na zapalenie wątroby typu A, co może narazić tysiące klientów na wirusa

Według rzecznika hrabstwa Dan Keshin, ekspozycja na wirusowe zapalenie wątroby typu A obejmuje każdego, kto odwiedził Starbucks przy 1490 Blackwood Clementon Road 4, 5, 6, 11, 12 i 13 listopada.

Departament Zdrowia hrabstwa Camden został powiadomiony o incydencie w środę i natychmiast zamknął lokal Gloucester Township Starbucks, powiedział Keshin CNN.

Osobom, które często odwiedzają Starbucks i nie zostały zaszczepione przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A, zaleca się szczepienie „tak szybko, jak to możliwe, ale nie później niż 14 dni po kontakcie”, powiedział wydział zdrowia w oświadczeniu. Nowa wersja Piątek.
„Wydział zdrowia hrabstwa ściśle współpracuje z pacjentem i personelem Starbucks, aby rozwiązać tę sytuację” – powiedział Pashal Nwako, urzędnik ds. zdrowia hrabstwa Camden. Nowe wydanie.

„Naszym najwyższym priorytetem jest zapewnienie, że wszyscy zaangażowani pozostaną bezpieczni i zdrowi. Pacjent obecnie nie pracuje i zidentyfikowano bliskie kontakty. Zachęcamy każdego, kto uważa, że ​​został zaszczepiony przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A, do skontaktowania się z powiatowym wydziałem zdrowia lub podstawowym lekarz opiekuńczy.”

Keshin powiedział, że personel publicznej służby zdrowia dostarczył 17 szczepionek przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A pracownikom Starbucks w czwartek i zorganizował w pobliżu wyskakującą klinikę szczepionek w piątek i sobotę.

Jak twierdzi Kechin, do tej pory podano 800 szczepionek, co stanowi największy w historii stanu wysiłek dotyczący szczepień przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu C.

„Starbucks twierdzi, że to miejsce jest zatłoczone, podobnie jak większość ludzi” – powiedział Keshin. „Mówią, że mają średnio 600 klientów dziennie, a niektórzy z nich są sponsorami powrotnymi, którzy prawdopodobnie odwiedzają je kilka razy dziennie… ale podaż jest prawdopodobnie w tysiącach”.

Odwiedzający Starbucks „zdecydowanie muszą się zaszczepić”

Pracownik Starbucks, który zaraził się wirusem, dochodzi do siebie. Rzecznik powiedział, że jak dotąd nie potwierdzono, że żadna osoba ma zapalenie wątroby typu A w wyniku narażenia.

„Odkryłem, że moja córka i ja byliśmy narażeni na ryzyko zapalenia wątroby typu A” – powiedział Keshin – „Dzisiaj udało mi się zaszczepić i w końcu czuję się dobrze”. Afiliacja CNN WABC.

„Jeśli zetkniesz się z substancją, która wyszła z samochodu lub dostała się do samego budynku, powinieneś bezwzględnie się zaszczepić”.

Ze względu na ograniczoną liczbę szczepionek w stanie zebranie odpowiedniej ilości dawek nie było łatwym zadaniem.

„Mieliśmy pracowników Departamentu Zdrowia Publicznego, którzy jeździli po całym stanie, w niektórych przypadkach setki mil, zbierając szczepionki w całym stanie” – wyjaśnił Kechin. „Niewiele dawek szczepionki przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A jest dostępnych w New Jersey”.

Hrabstwo z powodzeniem zabezpieczyło 500 dawek na kolejną planowaną wyskakującą klinikę w środę, ponieważ zapotrzebowanie na szczepionkę wciąż rośnie.

Według amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom zapalenie wątroby typu A jest wysoce zaraźliwą infekcją wątroby, która może rozprzestrzeniać się poprzez bliski kontakt z zarażoną osobą lub spożywanie skażonej żywności lub napojów.

Objawy obejmują gorączkę, zmęczenie, nudności, wymioty, dyskomfort w jamie brzusznej i żółtaczkę i zwykle pojawiają się dwa do sześciu tygodni po infekcji i utrzymują się krócej niż dwa miesiące, zgodnie z CDC.

Wskaźniki zapalenia wątroby typu A w Stanach Zjednoczonych spadły o ponad 95% od czasu, gdy szczepionka po raz pierwszy stała się dostępna w 1995 roku, Według Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom. Sąsiednia Filadelfia ogłaszać Stan zagrożenia zdrowia publicznego spowodowany wzrostem zapalenia wątroby typu A w 2019 r., przy czym większość przypadków występuje w zagrożonej populacji Kensington.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *