Prezydent Peru powołuje nowego ministra, rozmowy z partiami

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

Serna, nauczyciel regionalny z długą historią, zastępuje Carlosa Gallardo, który tydzień temu został ocenzurowany przez parlament i tym samym zmuszony do rezygnacji z powodu rzekomego odpowiedzialności za oszustwa na egzaminach na awans nauczycielski.

Do dziś był dyrektorem ds. edukacji w Huanco Central District, dołączając do Postępowego Bloku Wyborczego Razem dla Peru, chociaż dał jasno do zrozumienia, że ​​zarejestrował się we wrześniu 2020 r. jako kandydat do Parlamentu, co nie weszło w życie, i powiedział, że zrezygnować z rajdu.

Z drugiej strony, Castillo odbył we wtorek dwa spotkania polityczne, związane, według doniesień prasowych, z reformą Rady Ministerialnej.

Z drugiej strony rozmawiał z byłym postępowym kandydatem na prezydenta na współgubernatora Juntos por el Perú, Veronicą Mendozą i byłym premierem Castillo Guido Peledo, posłem z peruwiańskiej Partii Liber, do której jest obecnie kandydatem.

Mari Coela z Partii Ludowej i Pokoju wzięła udział w tym samym spotkaniu zorganizowanym przez nauczycieli związkowych wchodzących w skład Bloku Parlamentarnego Peru Libre jako goście.

Ponadto prezydent spotkał się z liderami partii reprezentowanych w parlamencie, takich jak Somos Peru, Acción Popular i innych, co spotęgowało spekulacje na temat zbliżającego się utworzenia nowego rządu ministerialnego.

Po niedawnym niepowodzeniu skrajnie prawicowej propozycji zwolnienia (usunięcia) prezydenta, uczestnicy spotkań Castillo z przywódcami różnych sił mówili, że prezydent obiecał odbudowę swojego rządu.

msm / pani

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.