Proces rozminowywania w Kolumbii, konflikt w Etiopii i rozpoczęcie Netflix w Kenii

Pierwsza zmiana:

W tym wydaniu listu jedziemy do Kolumbii, aby wziąć udział w operacji rozminowywania byłych bojowników FARC. W Bagdadzie poznajemy także historię deportacji Irakijczyków z granicy z Białorusią i Polską; Sytuacja konfliktowa w Etiopii; Zatroskani neohipisi i ich globalne ocieplenie, powiem ci.

Były Prezydent KolumbiaJuan Manuel Santos powiedział, że po podpisaniu porozumienia pokojowego między państwem a partyzantami FARC w 2016 r. do 2021 r. nie będzie min przeciw handlowi ludźmi na całym obszarze kraju. Ale nie jest wdrażany, a ofiary rejestrują się codziennie. Ta cisza doprowadziła do narodzin organizacji takich jak Humanicemos DH, stworzonych w całości przez byłych deminerów z FARC. Nasi dziennikarze Louis Munoz i Aror Biot widzieli jedną z ich działalności.

18 listopada władze wynajęły samolot Irak Pozwoliło to na powrót ponad 400 Irakijczyków, którzy przez wiele tygodni utknęli na granicy białorusko-polskiej. Nasza korespondentka w Iraku, Lucille Wasserman, rozmawiała z jednym z powracających w Bagdadzie.

Francja zaapelowała do wszystkich swoich obywateli Etiopia Siły rebeliantów znajdują się około 200 kilometrów od stolicy Addis Abeby i muszą natychmiast opuścić kraj. Rząd etiopski od ponad roku jest uwikłany w walkę o władzę z wojskiem opozycji. Nicholas Bertrand, Lucille Sauchoy, Fabian Foker i Camille Nedelek opisują sytuację.

Chrześcijanie Sudan Po upadku dyktatora Omara al-Baszira w 2019 roku udało im się żyć w spokoju. Za jego panowania społeczności te były dyskryminowane, a ich świątynie niszczone, ale teraz, po wojskowym zamachu stanu z 25 października, wielu się boi. Wróć, zostań jak poprzednio. Karim Yahiaoui, Abdallah Malkawi i Fraser Jackson przedstawiają nam historię z Chartumu.

We wrześniu ubiegłego roku, w nadziei na zwiększenie widowni Kenia, Netflix wprowadził system, który pozwala telefonom komórkowym z systemem operacyjnym Android cieszyć się prawie jedną czwartą zawartości za darmo, bez reklam. Nie tylko ta grupa próbuje interweniować na kenijskim rynku. Kraj, nazywany „Krzemową Sawanną”, ma pełne środowisko technologiczne i ma ponad 200 start-upów. Facebook, Microsoft i IBM już się tam osiedliły. Wszyscy ci giganci technologii pukają na ten wschodzący rynek. Dowiedz się więcej z raportu Élodie Cousin i Bastiena Renouila.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *