Przez Polskę przechodzą nocne burze. Gdzie jest teraz burza?

Agencja Meteorologii i Gospodarki Wodnej powiedziała, że ​​po burzy nastąpią burze nocne, głównie na południowym wschodzie kraju. Z drugiej strony w drugiej połowie nocy prawdopodobnie przeniosą się dalej na północ i pojawią się w centrum oraz na statku Gujavi, Pomerania i Warmion-Mussoorie.

Zobacz, gdzie teraz jest burza w Polsce:

Jaka będzie pogoda w nocy?

IMGW prognozuje również ulewne deszcze w Polsce, z wyjątkiem północnej części kraju. Również noce mogą być gorące. Minimalna temperatura to 12-13 stopni Celsjusza do 18-19 stopni Celsjusza u podstawy. Będzie gorąco na północnym wschodzie iw mieście.

Prędkości wiatru podczas sztormów mogą dochodzić do 70 km/h, początkowo do 80 km/h na Dolnym Śląsku. Początkowo nocne burze mogą powodować do 20-30 mm ulewnego deszczu. Poza burzami wiatr jest na ogół słaby.

Jaka jest sytuacja w kraju?

00:23 W ciągu ostatniej godziny w prowincji spadł ulewny deszcz. Znajduje się 23 mm na dolnym Śląsku, Camiana Cora. – IMGW.

00:06 Robert Mussoor BAP Mazowieckiej Straży Pożarnej. W niedzielę odbyło się 78 interwencji przeciwpożarowych związanych z burzami i silnymi wiatrami, większość z nich Warszawa – 31, Carvoline – 12 i Cogenis – 11. – Te wydarzenia prawdopodobnie będą kontynuowane w miarę upływu czasu – podkreślił Masoor.

Jazz Zakrowski z Warszawskiej Straży Pożarnej powiedział BAP, że po burzy, która o północy minęła Warszawę, strażacy zajmowali się głównie Woochi i Femo. Interwencje strażaków to głównie zalane, zalane fundamenty i zwalone drzewa.

23:40 W basenie Morza Śródziemnego Otra i Wardha wydano ostrzeżenia o wysokim poziomie 1 poziomu wody: IMGW ostrzega, że ​​poziom wody, lokalne powodzie i wysokie poziomy alarmowe mogą gwałtownie wzrosnąć.

23:03 Według IMGW, kolejne ostrzeżenie sztormowe zostało wydane dla północnej części województwa w I klasie. Dolny Śląsk.

23:00 Silna burza dotarła również do Warszawy.

21:31 Ponadto udzielono województwu porad dotyczących gradobicia w sprawie gradobicia. . Lubuski, Wilkopolski i Edski – IMGW.

21:14 Jak podaje IMGW, “w ostatniej chwili, województwo świętokrzyskie: 12,3 mm” ulewny deszcz spadł na stację w Rakowie.

Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się do Newslettera Onetu, aby otrzymywać od nas najcenniejsze treści

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *