Radio Hawana Kuba | Strajk paraliżuje 80% brytyjskiego transportu kolejowego

Radio Hawana Kuba |  Strajk paraliżuje 80% brytyjskiego transportu kolejowego

W Wielkiej Brytanii strajkuje dziś ponad 40 000 pracowników kolei. Zdjęcie: prasa łacińska

LONDYN, 18 sierpnia (RHC) – Ponad 40 000 brytyjskich pracowników kolei ponownie strajkuje, domagając się wyższych płac zgodnych z inflacją, lepszych warunków pracy i gwarancji na wypadek masowych zwolnień.

Ostrzegł, że strajk ogłoszony przez Związek Kolejowy, Morski i Transportowy (RMT), dotyczący 80 procent usług kolejowych w kraju, powtórzy się w sobotę, chyba że negocjacje z Network Rail i 14 innymi operatorami przyniosą owoce. Mick Lynch.

Chcą pozbawić nas warunków pracy, atakują nasze emerytury i oczywiście nie mieliśmy umowy płacowej w naszej branży od dwóch lub trzech lat” – powiedział Lynch w telewizji Sky News z londyńskiego Euston.

Sekretarz generalny RMT, który oskarża konserwatywny rząd o wtrącanie się w negocjacje, dodał, że operatorzy zamierzają również zlikwidować tysiące miejsc pracy.

Czwartkowy strajk, szósty od czerwca pracowników brytyjskich kolei, wspierany jest przez Związek Pracowników Transportu Płacowego oraz Centrum Związków Zawodowych, które skupia różne sektory gospodarki.

Ze swojej strony pracownicy londyńskiego metra i kierowcy autobusów kapitałowych ogłosili, że będą nieobecni w pracy w piątek, aby zażądać podwyżki wynagrodzeń, o czym Departament Transportu w Londynie ostrzegł opinię publiczną przed niebezpiecznymi skutkami w służbie.

Rosnąca inflacja, która w lipcu osiągnęła 10,1 proc. – najwyższy poziom od 40 lat – doprowadziła do żądań związkowych wyższych wynagrodzeń.

Poza sektorem kolejowym prawnicy, pielęgniarki, nauczyciele, kurierzy i portowcy domagają się pensji, które pozwolą im pokryć koszty utrzymania charakteryzujące się stałym wzrostem cen energii elektrycznej i żywności.

Konserwatywny rząd kierowany przez odchodzącego na emeryturę premiera Borisa Johnsona kilka miesięcy temu ogłosił wielomilionowy pakiet mający pomóc rodzinom o niskich dochodach poradzić sobie z kryzysem, ale sam prezydent przyznał w zeszłym tygodniu, że pieniędzy nie wystarczy.

Ale Johnson odmówił podjęcia nowych środków w celu obniżenia kosztów życia, twierdząc, że to zadanie byłoby odpowiednie dla kandydata, który wygrał wewnętrzny konkurs przywództwa między byłym ministrem finansów Rishi Sunak i kanclerz Liz Truss, aby go zastąpić.

Nowy lider Partii Konserwatywnej i premier Wielkiej Brytanii zostanie wybrany przez 160 000 członków organizacji w głosowaniu pocztowym, a jego nazwisko zostanie ogłoszone 5 września. (Linia: prasa łacińska)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.