Ratyfikowali nieważność porozumień poprzedniej władzy ustawodawczej Wenezueli – Prensa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Na nadzwyczajnej sesji, która odbyła się w środę w Federalnym Pałacu Ustawodawczym, parlament Wenezueli unieważnił oświadczenia złożone 22 maja 2018 r. i 21 maja 2019 r. przeciwko wyborom, deklaracji i zaprzysiężeniu Nicolasa Maduro na prezydenta narodu.

Podobnie organ parlamentarny odrzucił porozumienia przyjęte przez poprzednią administrację Zgromadzenia Narodowego, które miały zastąpić władzę ambasadorów, przedstawicieli dyplomatycznych, Prokuratora Republiki i Rady Dyrektorów Banku Centralnego Wenezueli.

Celem tych działań było oszukanie społeczności międzynarodowej i globalnego systemu bankowego, aby poprzez oszustwo utrudnić państwu wenezuelskiemu kontrolę nad jego aktywami za granicą, w ramach prób narzucenia równoległego rządu w postaci przywódcy opozycji Juana Guaido.

Przedstawicielka Vanessa Monteiro powiedziała, że ​​bezprawne porozumienia rozwiązanego Zgromadzenia Narodowego wyrządziły szkodę krajowi, zachęcając do zagranicznej ingerencji oraz sankcji gospodarczych i finansowych, które wpłynęły na dobrobyt społeczny Wenezuelczyków.

Z kolei opozycyjny parlamentarzysta Timoteo Zambrano podkreślił znaczenie anulowania wszystkich poprzednich porozumień ustawodawczych, jako preludium do demontażu podwójnej narracji rządu i zapewnienia ratowania aktywów republiki za granicą.

pokój / wup

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *