Republikański prawodawca przyjmuje ideę zakazu broni w Stanach Zjednoczonych

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

Jacobs, którego dzielnica obejmuje podmiejskie Buffalo, wycofał się z kampanii o reelekcję po tym, jak jego poparcie dla federalnego zakazu broni szturmowej wywołało sprzeciw grupy, którą reprezentuje w Kongresie.

Po śmiercionośnych masowych strzelaninach w Buffalo i Ovaldi w Teksasie, poseł Jacobs z Nowego Jorku, kongresmen pełniący swoją pierwszą pełną kadencję w Izbie Reprezentantów, zaszokował rodaków, przyjmując federalny zakaz broni szturmowej i ograniczenia dotyczące ładowarek o dużej pojemności, Donosił New York Times.

„Nie mogę usiąść z czystym sumieniem i powiedzieć, że nie próbowałem czegoś zrobić” – powiedział tydzień temu polityk z dzielnicy Buffalo, zanim wycofał się z kampanii reelekcyjnej.

W naszym kraju mamy problem z dwiema głównymi partiami. „Jeśli odejdziesz od mojej partyzanckiej pozycji, zniszczą cię” – powiedział. „W przypadku republikanów było dla mnie bardzo jasne w ciągu ostatniego tygodnia, że ​​ten problem dotyczy kontroli broni. Każda kontrola posiadania broni” – dodał.

Polityk ostrzegł kolegów, że jego „absolutne stanowisko” w sprawie broni zaszkodzi partii na dłuższą metę i wezwał wysokich rangą prawodawców do eskalacji sytuacji.

„Słuchaj, gdybyś nie zajął stanowiska w takiej sprawie, nie wiem, co byś na to zabrał” – dodał, odnosząc się do cierpienia rodzin w Buffalo, Ovaldi i gdzie indziej.

Niemal przymusowa rezygnacja Jacobsa z reelekcji, według The Times, służy jako eleganckie podsumowanie tego, jak niewielką aberrację w polityce dotyczącej broni są gotowi tolerować urzędnicy i aktywiści GOP, pomimo szerokiego poparcia ze strony polityków. .

Decyzja Jacobsa, by sprzeciwić się swojej partii w sprawie kontroli posiadania broni, wywołała natychmiastową żądnącą reakcję: lokalne grupy broniące praw do posiadania broni udostępniły w Internecie jego numer telefonu komórkowego, a lokalni członkowie partii i przywódcy państwowi zaczęli wycofywać swoje poparcie, jeden po drugim, zauważył Times.

Sprzeciw wobec tego był wirusowy wśród Republikanów, ale nie wśród niezależnych, Demokratów i zwolenników kontroli broni, którzy potępili ataki na kongresmena za jego stanowisko, mówiąc, że pokazują nietolerancję wobec twardego podejścia Republikanów do praw kobiet. ramiona.

„To bardzo rozczarowujące, że kongresman Jacobs został zwolniony przez ekstremistów ze swojej partii za proste stwierdzenie, że wystarczy” – powiedział Shannon Watts, założyciel grupy kontroli zbrojeń Moms Demand Action.

jha / funt

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.