Rozpoczęła się aukcja sześciu koszulek noszonych przez Lionela Messiego podczas Mistrzostw Świata w Katarze: historyczny rekord, który chcą pobić

Rozpoczęła się aukcja sześciu koszulek noszonych przez Lionela Messiego podczas Mistrzostw Świata w Katarze: historyczny rekord, który chcą pobić
Dwie z sześciu koszulek, w których Messi grał na Katarze 2022, są wystawione na licytację w Sotheby’s w Nowym Jorku, co może pobić rekord najdroższego stroju sportowego, jaki kiedykolwiek wystawiono na aukcji (Zdjęcie: EFE/EPA/SARAH YENESEL)

Aukcja koszulek Lionel Messi Która rozpoczęła się dzisiaj, mogła ustanowić nowy rekord w słynnym domu Sotheby’s Do Nowy Jork, w Stanach Zjednoczonych. Łącznie kapitan reprezentacji Argentyny podczas Mistrzostw Świata w Katarze w 2022 r. otrzyma sześć koszulek, które zostaną zlicytowane za kwotę Wstępne szacunki mówią o ponad 10 milionach dolarówjak donosi Agencja Efe.

Jeśli liczba ta zostanie przekroczona, być może zostanie ustanowiony rekord najcenniejszej kolekcji sportowej, jaki kiedykolwiek sprzedano na aukcji, obecnie będący w posiadaniu Michael Jordan został sprzedany we wrześniu 2022 roku za 10,1 miliona dolarów. Trzeba wziąć pod uwagę, że na początku 2022 roku koszulka Diego Armando Maradony z Mistrzostw Świata 1986 w Londynie została sprzedana za ponad 9 milionów dolarów.

Aukcję zorganizowałem ja Sotheby’s Z koszulkami dostarczonymi przez startup technologiczny AC Momento, otwarcie nastąpiło 30 listopada i potrwa do 14 grudnia. W tym okresie fani i kolekcjonerzy będą mogli cieszyć się ubraniami na bezpłatnej wystawie w siedzibie Sotheby’s na Manhattanie. Messi wyróżniał się na swoim profilu Instagrama Część dochodów zostanie przeznaczona na projekt UNICAS dla Szpitala Dziecięcego Sant Joan de Déu w Barcelonie.

Oferowane na aukcji koszulki były bohaterami symbolicznych momentów, takich jak porażka z drużyną Królestwo Arabii Saudyjskiej Zwycięstwo jest przeciw Meksyk W fazie grupowej, a także w decydujących meczach z Australia, Holandia, Chorwacja I finał przeciwko Francja. Wszystkie mają numer 10, będący synonimem Messiego, oraz szczegóły autentyczności potwierdzające ich użycie w kluczowych meczach związanych ze zdobyciem przez Argentynę tytułu mistrza świata. kurtka vs PolskaW dniu, w którym drużyna argentyńska założyła alternatywną koszulkę (fioletową), nie jest ona częścią zestawu

Brahma Wachtera, wiceprezesa Sotheby’sPodkreślił wyjątkowość pokazu, posiadając sześć koszulek Pucharu Świata, uznając Messiego za „najlepszego, jaki kiedykolwiek uprawiał ten sport”. Globalne zainteresowanie Messim wzrosło po podpisaniu kontraktu z Interem Miami z Major League Soccer Sotheby’s Podkreśla uniwersalność fenomenu Messiego, antycypując światowe występy.

Siedziba dla Sotheby’s Nowy Jork, mieszczący się w luksusowym budynku przy York Street w Upper East Side, jest przyzwyczajony do otrzymywania dzieł najbardziej poszukiwanych artystów i jest bardzo wyjątkowy i prawie niemożliwym do znalezienia dzieł i osobistych pamiątek po gwiazdach wszelkiego rodzaju . Ale przez dwa tygodnie największą atrakcją było te sześć koszulek Albicelestesoprawione i starannie umieszczone na ścianie korytarza.

Kurtki są już wystawione na aukcji

Koszulka pochodzi z Jordania Który dziś znajduje się na szczycie najdroższych w historii i jest jednym z nich Finały NBA 1998 z Chicago Bulls I kolekcjoner Wydał ponad 10 milionów dolarów W domu w Nowym Jorku. „Myślę, że ten nacisk mieści się w tym zakresie (rekord ustanowiony przez Jordana i Maradonę) i mamy nadzieję, że uda nam się go pobić”.Powiedział kup.

„Kiedy 1,5 miliarda ludzi oglądało finał, wszyscy w głębi duszy mieli nadzieję, że zobaczą jego zwycięstwo. I oczywiście wydarzył się jeden z najlepszych meczów w historii piłki nożnej, a oni w końcu pokonali Francję i zwyciężyli w Pucharze Świata Cup. To był ekscytujący moment i właśnie to tutaj mamy.” – dodał wspomniany wcześniej Brahm Wachter.

Rozumie się, że koszula, z którą podniósł puchar, nie jest częścią loterii, ale raczej tą, która w niej jest Sotheby’s Szczegóły finału zawierają zdumiewające szczegóły, takie jak mała plama pod tarczą AFC jako dowód niezwykłej bitwy wygranej przez Argentyńczyków przeciwko przerażającej Francji Kyliana Mbappe.

*Na podstawie informacji z EFE

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *