Rumuńskie jury potępia anulowanie głosowania przez Eurowizję w edycji konkursu w 2022 r., w którym wygrała Ukraina | muzyka | zabawa

Jury Telewizji Rumuńskiej (TVR, generał) potępiło ją jako ofiarę niesprawiedliwości podczas głosowania na gali Eurowizji, która odbyła się w Turynie (Włochy) w ten weekend, po Organizacja festiwalowa odwołała głosowanie z powodu rzekomych nieprawidłowości, które według Rumunii nie miały miejsca.

„Byliśmy zaskoczeni, że wynik głosowania rumuńskiego jury nie został wzięty pod uwagę przy obliczaniu ostatecznej klasyfikacji” – podała rumuńska telewizja w oświadczeniu przygotowanym dziś przez gazetę Liberatia w Bukareszcie.

ten Public Broadcasting Corporation również skarżył się, że nie otrzymał żadnego konkretnego wyjaśnienia przez EBU dnia domniemane nieprawidłowości powołane w celu unieważnienia jego głosu, I dał Prośba o zorganizowanie festiwalu.

„W zależności od reakcji TVR zastrzega sobie prawo do podjęcia konkretnych działań w celu naprawienia sytuacji” – podała w oświadczeniu rumuńska telewizja publiczna.

Rumuńskie jury przyznało 12 punktów – najwyższą ocenę festiwalu – piosence mołdawskiej, ale Europejska Unia Nadawców (EBU) zdecydowała się przyznać 12 punktów Ukrainie po wdrożeniu procedury, którą rumuńska telewizja określiła jako „nieprzezroczystą”.

Kontrowersje skłoniły wielu w Rumunii do zapewnienia, że ​​rumuńskie jury zagłosuje za Ukrainą, która w tym roku wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji i otrzymała kilka wyrazów solidarności podczas świętowania kraju, który stał się ofiarą inwazji wojskowej przez Rosję. .

Werdykt rumuńskiego jury nie był jedynym orzeczeniem Europejskiej Unii Nadawców Nie uwzględniono też głosów jury z Mołdawii, Azerbejdżanu, Polski, San Marino i Czarnogóry.

Oprócz tego, że nie mogła głosować, Rumunia zobaczyła również, jak Krajowa prezenterka festiwalu, Ida Marcus, nie mogła bezpośrednio interweniować, aby oddać głos rumuńskiego jury.

Krążący w Rumunii klip wideo pokazał, że Marcos nie wierzy, że przygotowuje się do transmisji na żywo, ponieważ gospodarz ceremonii powiedział, że połączenie nie może zostać nawiązane z przyczyn technicznych.

Kto?, mówi w filmie Marcus, wyrażając swoją frustrację i niedowierzanie. (ja)

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.