Rzadki wirus przenoszony przez komary zaraża mężczyznę z New Jersey Jersey

Rzadki wirus przenoszony przez komary zaraża mężczyznę z New Jersey Jersey

Komisarz ds. Zdrowia Judith Persicelli ogłosiła w środę, że 60-letni mężczyzna z hrabstwa Sussex uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa Jamestown Canyon, pierwszego od sześciu lat ludzkiego przypadku choroby przenoszonej przez komary w New Jersey.

W komunikacie stwierdzono, że w maju u mężczyzny wystąpiła gorączka i objawy neurologiczne.

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu, czy to spacery, prace w ogrodzie czy zabawy z naszymi psami, to dobry sposób na zachowanie zdrowia fizycznego i psychicznego, ale ważne jest, aby podjąć kroki zapobiegające ukąszeniom komarów i kleszczy. Odpowiada za wiele chorób w New JerseyMówi reklama Persecelli.

„Kiedy bawisz się na świeżym powietrzu, pamiętaj, aby używać środków odstraszających owady zarejestrowanego w EPA, w miarę możliwości zakrywaj skórę odzieżą i sprawdzaj siebie i swoje zwierzęta pod kątem kleszczy i usuwaj je szybko pęsetą”.

W ogłoszeniu stwierdzono, że ostatni ludzki przypadek wirusa został odkryty w 2015 roku od mężczyzny, który mieszkał w hrabstwie Sussex.

Ta mapa pokazuje liczbę przypadków wirusa Jamestown Canyon zgłoszonych w każdym stanie od 2010 do 2019. Liczby nie obejmują przypadków z 2020 lub 2021.Center for Disease Control

Według amerykańskiego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób każdego roku zgłaszanych jest średnio 15 przypadków wirusa Jamestown Canyon. Wirus został wykryty w całym kraju, ale według CDC większość przypadków znaleziono w Minnesocie i Wisconsin.

W latach 2010–2019 zgłoszono pięć zgonów, zgodnie z Strona CDC.

Więcej informacji na temat chorób odkleszczowych i komarów można znaleźć na stronie Ministerstwa Zdrowia https://www.nj.gov/health/cd/topics/vectorborne.shtml

Redaktor zespołu NJ Advance Media Lynn Melisurgo Przyczyń się do tego raportu.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *