Sergio Massa będzie pierwszym ministrem gospodarki bez szczegółowych studiów w regionie od czasu powrotu demokracji

Sergio Massa będzie pierwszym ministrem gospodarki bez szczegółowych studiów w regionie od czasu powrotu demokracji

Sergio Massa będzie pierwszym ministrem gospodarki w kraju od czasu powrotu demokracji bez dyplomu z nauk ścisłych. Od 1983 roku wszyscy posiadacze Palacio de Hacienda byli ekonomistami, księgowymi, inżynierami lub prawnikami, którzy ukończyli studia ekonomiczne.

W ciągu ostatnich 39 lat przeprowadzono 31 zabiegów. Wśród nich sześciu nie jest ekonomistami. Hernan Lorenzino, prawnik z tytułem magistra ekonomii; Carlos Fernandez, księgowy; dwóch ministrów na jeden dzień (Nicolas Gallo, inżynier, w dniach 20-21 grudnia 2001 r. i Jorge Kapetanic, księgowy, następnego dnia); Antonio Erman Gonalez, księgowy i Miguel Angel Roig, pierwszy minister gospodarki za Carlosa Menema, który zmarł pięć dni po objęciu urzędu. Był inżynierem.

Sergio Massa ukończył studia prawnicze w 2013 rokuFernando Masobrio

Nowy minister gospodarki, w przeciwieństwie do poprzednich ministrów, jest Adwokat. Po ukończeniu studiów podstawowych i średnich w Colegio Agustiniano w San Andrés w prowincji Buenos Aires studiował prawo na Uniwersytecie Belgrano. Według ich sieci społecznościowych, W 1990 rozpoczął studia. Cztery lata później zbojkotował ją czterema wybitnymi tematami. Dziewiętnaście lat później, według Linkedina, zrezygnował z czekających go finałów. Ukończył studia prawnicze w 2013 roku i nie posiada uznanych stopni podyplomowych.

W tych latach, bez studiów uniwersyteckich, był posłem prowincjonalnym w legislaturze Buenos Aires, dyrektorem Anses, burmistrzem Tigre, szefem sztabu i delegatem krajowym. Aby zostać wybranym do władzy ustawodawczej lub wykonawczej, konstytucja narodowa nie wymaga przyjęcia jakichkolwiek badań. Aby zostać senatorem i prezydentem, obowiązuje warunek pozostawiony niewykorzystany (technicznie przestarzałe słowo prawnicze): „Miej roczny dochód w wysokości 2000 silnych pesos lub równoważny dochód”. W 1853 r. uważano, że ta siła nabywcza zapewnia dostęp do edukacji i kultury.

Jose Bell Gelbard nie ukończył szkoły średniej
Jose Bell Gelbard nie ukończył szkoły średniejplik, archiwum

Trzeba cofnąć się do 1976 roku, żeby znaleźć ministra ekonomii bez studiów z nauk ścisłych. że to Jose Alfredo Martinez de Hoz który pełnił tę funkcję podczas dyktatury wojskowej do 1981 roku. W tamtej dekadzie piastował tę funkcję Joseph Bill Gelbard, urzędnik trzeciej prezydentury Juana Domingo Peróna i jego poprzedników Hectora Campory i Raula Lasteriego, a także ulubiona była minister Silvina Batakis. Polityk pochodzący z Polski, Nie ukończył szkoły średniej Chociaż skupił się na działalności gospodarczej z sektora prywatnego. Fundacje General Business Federation.

Ponieważ praktyka zawodowa absolwentów ekonomii została zorganizowana w 1945 r. – według informacji Wydziału Ekonomicznego UBA – do tej pory Palacio de Hacienda „raras avis” grupa posiadaczy, którzy nie byli ekonomistami z Księgowi, prawnicy i z wyjątkiem Gelbard. Księgowymi byli Carlos Fernandez, Jorge Capitanic – który był ministrem przez jeden dzień między 21 a 22 grudnia 2001 – oraz Antonio Erman Gonzalez, Jose Pedro Bonani, Antonio Liciardo i Eugenio Blanco.

Jose Martinez de Hoz, Minister Gospodarki i Prawnik
Jose Martinez de Hoz, Minister Gospodarki i PrawnikNaród

W tym okresie nie było Sześciu prawników. Hernan Lorenzino studiował prawo na Narodowym Uniwersytecie La Plata, ale później uzyskał tytuł magistra ekonomii na Uniwersytecie Torquato de Tella. W 1976 roku był inny prokurator generalny: Martinez de Hoz. Pozostali zajmowali stanowiska przed 1962 r., a zwłaszcza w latach około 1945 r., gdy gospodarka nie była jeszcze popularna lub kształcili się kluczowi politycy w czasie, gdy nie istniały formalne kwalifikacje.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *