Skrajne ubóstwo w Ameryce Łacińskiej w 2021 r. według ECLAC | Finanse | Gospodarka

Skrajne ubóstwo w Ameryce Łacińskiej w 2021 r. według ECLAC |  Finanse |  Gospodarka

Komisja Gospodarcza Ameryki Łacińskiej i Karaibów (ECLAC) Zwrócił uwagę, że zaostrzenie się kryzysu społecznego i zdrowotnego związanego z epidemią Covid-19 nadal pogłębia różnice gospodarcze w regionie. W rezultacie wskaźnik skrajnego ubóstwa w regionie wzrósł do 13,8% w 2021 r. z 13,1% w 2020 r.

Według podmiotu gospodarczego wzrost skrajnego ubóstwa oznaczałby porażkę na 27 lat. Oznacza to, że liczba osób żyjących w skrajnym ubóstwie wzrośnie z 81 mln do 86 mln.

Z drugiej strony ogólny wskaźnik ubóstwa nieznacznie spadł z 33% do 32,1% populacji. Oznacza to niewielki spadek z 204 mln do 201 mln.

„Pomimo ożywienia gospodarczego, które nastąpiło w 2021 r., szacunkowe względne i bezwzględne poziomy ubóstwa i skrajnego ubóstwa pozostały wyższe niż te odnotowane w 2019 r., co odzwierciedla utrzymywanie się kryzysu społecznego. Kryzys unaocznił również bezbronność dużej części żyjącej ludności w warstwach o średnich dochodach, które charakteryzują się niskim poziomem składek na ubezpieczenie społeczne oparte na składkach i bardzo niskim zasięgiem nieskładkowej ochrony socjalnej” – czytamy w raporcie.

„Ożywienie gospodarcze w 2021 r. nie było wystarczające, aby złagodzić głębokie społeczne i pracownicze skutki pandemii, które są ściśle powiązane z dochodami, nierównością płci, ubóstwem, nieformalnością i podatnością na zagrożenia, w jakiej żyje populacja” – powiedziała Alicia Barcena, dyrektor wykonawcza . Sekretarz Komisji Gospodarczej Ameryki Łacińskiej i Karaibów.

Barcenas wezwał do utrzymania awaryjnych transferów pieniężnych w 2022 r. lub do czasu opanowania kryzysu zdrowotnego.

Według agencji ONZ ubóstwo mogłoby być większe w 2020 r., gdyby kraje regionu nie podjęły działań, takich jak awaryjne transfery dochodów. Wskaźnik skrajnego ubóstwa wzrósłby o około 1,8 punktu procentowego, a ogólny wskaźnik ubóstwa wzrósłby średnio o 2,9 punktu procentowego w 7 krajach.

W badaniu przedstawionym przez dyrektora organizacji Komisja Gospodarcza ds. Ameryki Łacińskiej i Karaibów podkreśliła, że ​​bez kontroli kryzysu zdrowotnego ożywienie gospodarcze nie będzie trwałe i ostrzega, że ​​Ameryka Łacińska i Karaiby są najbardziej regionem świata. podatne na COVID-19.

bagaż

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *