Służby zdrowia potwierdzają przypadek odry w Maryland

Służby zdrowia potwierdzają przypadek odry w Maryland

Departament Zdrowia Maryland i urzędnicy ds. zdrowia hrabstwa Montgomery ogłosili pozytywny przypadek odry. Urzędnicy ds. zdrowia podali, że mieszkaniec stanu Maryland odbył niedawno podróż zagraniczną. Urzędnicy twierdzą, że każda osoba, która odwiedziła następujące lokalizacje w dowolnej z następujących godzin, mogła zostać narażona: Międzynarodowy terminal lotniska Washington Dulles 27 stycznia – 6–9:30 Claridge House pod adresem 2445 Laytonsville Road, Silver Spring. 7:30–10 stycznia 27–18:00–1:00 stycznia. 7-29-10 AM Oddział Ratunkowy Szpitala Podmiejskiego styczeń. 23:00–19:27 Wczesne objawy odry obejmują gorączkę powyżej 101 stopni, katar, kaszel i zaczerwienienie oczu. Zwykle od jednego do czterech dni po pojawieniu się wczesnych objawów na twarzy może pojawić się czerwona wysypka, która rozprzestrzenia się na resztę ciała. Ogólnie uważa się, że ludzie są odporni na odrę, jeśli otrzymali dwie dawki szczepionki przeciw odrze, przeszli wcześniej tę chorobę lub urodzili się w Stanach Zjednoczonych przed 1957 rokiem, powiedział dr Scott Krugman, pediatra mieszkający w Stanach Zjednoczonych przed 1957 rokiem. „Ich czas przebywa w towarzystwie innych niezaszczepionych osób, przez co staje się wylęgarnią możliwości rozprzestrzeniania się wirusów”. Z LifeBridge Health Według urzędników ds. zdrowia osoby, zwłaszcza te, które nie zostały zaszczepione lub nie są uodpornione na odrę, a które przebywały w którymkolwiek z tych miejsc w okresie potencjalnego narażenia, powinny przez 21 dni monitorować się pod kątem jakichkolwiek wczesnych objawów odry po potencjalnym narażeniu. Osoby, u których wystąpi gorączka lub inne objawy odry, nie powinny chodzić do żłobka, szkoły, pracy ani przebywać w miejscach publicznych i powinny skontaktować się ze swoim lekarzem. Przed pojawieniem się w poczekalni powinni skontaktować się ze swoim lekarzem, aby gabinet mógł podjąć działania zapobiegające rozprzestrzenianiu się choroby na innych pacjentów. Więcej informacji na temat odry można znaleźć na stronie internetowej Departamentu Zdrowia stanu Maryland.

Departament Zdrowia Maryland i urzędnicy ds. zdrowia hrabstwa Montgomery ogłosili pozytywny przypadek odry.

Urzędnicy ds. zdrowia poinformowali, że mieszkaniec stanu Maryland wyjechał niedawno za granicę.

Urzędnicy stwierdzili, że każda osoba, która odwiedziła następujące lokalizacje w dowolnej z następujących godzin, mogła zostać narażona:

  • Międzynarodowy terminal międzynarodowego lotniska Washington Dulles
  • Claridge House znajduje się pod adresem 2445 Laytonsville Road, Silver Spring
    • 27 stycznia – 7:30-10:00
    • 27 stycznia – 18:00 – 1:00 w nocy
    • 29 stycznia – 7-10 rano
  • Oddział Ratunkowy Szpitala Podmiejskiego

Wczesne objawy odry obejmują gorączkę powyżej 101 stopni, katar, kaszel i zaczerwienienie oczu. Zwykle od jednego do czterech dni po pojawieniu się wczesnych objawów na twarzy może pojawić się czerwona wysypka, która rozprzestrzenia się na resztę ciała.

Ogólnie uważa się, że ludzie są odporni na odrę, jeśli otrzymali dwie dawki szczepionki przeciw odrze, chorowali wcześniej na odrę lub urodzili się w Stanach Zjednoczonych przed 1957 rokiem.

„Problem polega na tym, że wiele osób ma nieszczepione dzieci i spędzają czas z innymi niezaszczepionymi osobami, przez co staje się to środowiskiem rozprzestrzeniania się wirusów” – powiedział dr Scott Krugman, pediatra w LifeBridge Health.

Według urzędników ds. zdrowia osoby, zwłaszcza te, które nie zostały zaszczepione lub nie są zaszczepione przeciwko odrze, a które przebywały w którymkolwiek z tych miejsc w okresie potencjalnego narażenia, powinny monitorować się pod kątem jakichkolwiek wczesnych objawów odry przez 21 dni po potencjalnym narażeniu.

Osoby, u których wystąpi gorączka lub inne objawy odry, nie powinny chodzić do żłobka, szkoły, pracy ani przebywać w miejscach publicznych i powinny skontaktować się ze swoim lekarzem. Przed pojawieniem się w poczekalni powinni skontaktować się ze swoim lekarzem, aby gabinet mógł podjąć działania zapobiegające rozprzestrzenianiu się choroby na innych pacjentów.

Możesz dowiedzieć się więcej o odrze Na stronie internetowej Departamentu Zdrowia stanu Maryland.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *