Spór między rządem a CCAA rzuca cień na środki oszczędzania energii

Wygląda na to, że rząd Pedro Sancheza podjął działania mające na celu wdrożenie planów, które w pewnym momencie kończą się wykolejeniem. Ostatni przykład dotyczy środków energooszczędnych. Przeszli od zwycięstwa w Europie, powstrzymując cięcia proponowane przez Brukselę, do środków podejmowanych przez narzucanie, nie przekonując nikogo. I że niektóre kraje europejskie z zadowoleniem przyjmują szybkość, z jaką Hiszpania musiała zareagować.

W szczególności organizacja Greenpeace i Environmental Action Germany –DUH– (agencja Urzędu Ochrony Środowiska Unii Europejskiej) Niemiecki rząd wezwał do pójścia w ślady Hiszpanii Przy stosowaniu środków tak szybko, jak to możliwe.

Dyrektor generalny DUH, Sacha Muller-Kreiner, stwierdził w niemieckiej prasie, że Twój kraj powinien natychmiast pójść za hiszpańskim przykładem I położyć kres niektórym politykom dotyczącym odpadów energetycznych, które nadal obowiązują w Niemczech. W ten sposób pochwalił środki podjęte w Hiszpanii w formie, treści i szybkości. To znaczy, mimo że już pracują nad planami w Niemczech; W rzeczywistości, zanim Bruksela wydała oświadczenie, sami powiedzieli, że pójdą o krok dalej, a prawda jest taka, że ​​nic jeszcze nie weszło w życie.

Z Berlina nadal nie ma wiążącego planu podjęcia odpowiednich działań. A Niemcy są jednym z krajów najbardziej narażonych na potencjalne cięcia gazu w Rosji. Środki te, zgodne z tymi stosowanymi w Hiszpanii i innych krajach europejskich, mają na celu dostarczanie energii elektrycznej do budynków użyteczności publicznej i biur, a także do dużych gałęzi przemysłu.

Europa o krok wstecz

Większość dużych krajów europejskich podejmie działania w celu oszczędzania energiiJednak żaden kraj nie nadał jeszcze tym środkom wiążącym. Na przykład we Francji plan „trzeźwości energetycznej” został sporządzony w połowie lipca. Mimo wszystko większość propozycji jest wciąż na etapie redagowania.

jednakże, Francja Jest to jeden z krajów, który wraz z Hiszpanią i Portugalią ma mniejsze wymagania w zakresie oszczędności energii ze względu na mniejszą zależność od rosyjskiego gazu. Z tego powodu nie spieszyli się z wyłączaniem świateł.

SiemaThaliaJest jednak silnie uzależniona od rosyjskiego gazu i na chwilę obecną również nie uruchomiła środków oszczędnościowych. Podobnie jak Hiszpania, planuje ustalić progi termiczne między 19°C zimą a 27°C latem. Inne kraje, takie jak Polska czy Czechy, nadal przechowują plany oszczędnościowe na papierze.

Front prawny, który się otwiera

Przed etapem, w którym Hiszpania wypełniała swoje obowiązki jako wybitny student, rząd dodał kontrowersyjną administrację. Tak przynajmniej widzą to w opozycji i niektórych samorządnych społeczeństwach (rządzonych przez opozycję). Wszystko jest częścią napięcia politycznego, którego kraj doświadcza przed rokiem wyborczymAle faktem jest, że konieczny i obowiązkowy środek stał się problemem.

Rząd Gminy Madrytu odwoła się od dekretu królewskiego z mocą ustawy o środkach oszczędzania energii do Trybunału Konstytucyjnego pod zarzutem naruszenia uprawnień. Poinformowali o tym regionalni szefowie energetyki, przemysłu i handlu trzeciej wiceprezes Teresie Ribera podczas poniedziałkowego spotkania branżowego.

Była to warunkowa decyzja o wycofaniu tekstu. Jednak dekret królewski w sprawie środków oszczędzania energii zostanie zrealizowany zgodnie z planem, tak lub tak, jak wyjaśniła sama Ribera na konferencji prasowej po telekonferencji.

Jedyny wprowadzony nowy niuans – z którym ma nadzieję zadowolić najistotniejsze – to to, że propozycje, które będą zgłaszane przez Wspólnoty Samorządne, zostaną wysłuchane. sDlatego dostali je do 31 sierpniaNastępnie zostaną włączone do planu awaryjnego, który zostanie wysłany do Brukseli. Ale RDL nie jest dotykany ani usuwany.

Argument wysuwany przez egzekutywę kierowaną przez Izabela Diaz Ayuso Czy to, że dekret „został sporządzony bez polegania na nikim. Bez oceny skutków gospodarczych; nie tak uzgodniono w Unii Europejskiej”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.