SPORT / Irene de Tomas z Real Club Náutico de Valencia, nowa absolutna mistrzyni ILCA 4

Marynarka Real Club Náutico de Valencia, Irene de Tomás, została wczoraj ogłoszona mistrzem Europy ILCA 4 w polskim Dziwnowie w wieku zaledwie 14 lat, jako pierwszy rok w klasie i po zdobyciu Pucharu Hiszpanii ILCA kilka miesięcy temu 4 w trzech kategoriach narażonych na ryzyko: bezwzględne, damskie i SUB16. Tytuł Europy przypadł dwukrotnie, gdyż żeglarz z Walencji, oprócz tytułu absolutnego, jako pierwsza ze 132 zarejestrowanych kobiet, zdobył tytuł mistrzyni Europy SUB16.

Różnorodne warunki wietrzne w Polsce, choć w sumie w ciągu pięciu dni rywalizacji ukończono łącznie 10 testów. Irene de Thomas swój sukces sportowy oparła na regularności, choć fakt fair play Valencii wyróżnia się, ponieważ od trzeciego testu i po dotknięciu znaku niezauważonym wycofała się z testu.

Mimo to jego części były ogólnie dobre, w regatach zbyt skomplikowanych dla wszystkich żeglarzy. Irene de Thomas startowała w Polsce z 2. i 1. miejsca, po czym wycofała się z powodu tej samoukarania. Wrócił mocny, zajmując pierwsze miejsce po spadku na 15. w piątym teście i poprawił się na następnych trzech, które spadły z mniej do więcej: 3-4-1.

Wietrzne warunki przedostatniego dnia dotknęły Valencię, zagrażając nawet tytułowi, ale wiedziała, jak „utrzymać w tarapatach tych, którzy ją ścigają”. Chociaż podpisano 10-20 częściowych kartek i po odwołaniu, a szóstego i ostatniego dnia pustego z powodu braku wiatru, Irene zakończyła swoją podróż do Polski jako pierwsza z 57 punktami, Greczynka Evangelia Karageorgou była już na 2. 14. miejscu również Greczynka. Krystyna Maria Mini.

Z drugiej strony, w tym tygodniu i bez czasu na cieszenie się europejskimi sukcesami, w tym tygodniu pojedziesz z żeńskimi drużynami Snipe, aby wziąć udział w Mistrzostwach Europy Kobiet Snipe, które odbywają się w Antwerpii. A w dniach 27-31 lipca zobaczymy, jak pływa w Snipe Junior World Cup ze swoją siostrą Sari. Inne drużyny, które dotarły do ​​Snipe World Cup, to Quicorras Urios, Alex de Castro, Elena i Rafa de Tomás.

Nowy sukces kamieniołomu Real Club Náutico de Valencia, który wciąż się rozwija i pokazuje, że Core Sailing, przy wsparciu zarządu kierowanego przez prezes Marisę Arlandis, oraz całego personelu technicznego RCNV ma bezpieczną przyszłość.

© THOM TOUW EUROILCA

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.