Szkoła Mirasur de Pinto zaprasza na tydzień grupę niemieckich i polskich uczniów

Szkoła Mirasur Pinto Niemcy i Polska otworzyły swoje drzwi dla studentów i nauczycieli w ramach jednego z projektów Erasmusa, który jest zaangażowany od wielu lat. „Witamy 22 niemieckich i 14 polskich uczniów, a także po dwóch nauczycieli z każdego kraju. Mówi.

Przez tydzień uczniowie Mirasur 4th ESO będą dzielić się swoimi obawami po angielsku z nowymi kolegami z klasy. Po przybyciu na lotnisko rozpoczęli dla nich w poniedziałek aktywność w bibliotece, która pozwoliła im się przedstawić i lepiej poznać, rozmawiając o pracach różnych hiszpańskich artystów, takich jak Chillida. „Teraz dzielimy się naszymi hobby. Mówią, że chcą tańczyć tak jak ja”, powiedziała Laura, jedna z uczennic Mirasur, przerywając rozmowę z dwoma niemieckimi studentami.

„Myślę, że to dobra okazja, ponieważ w ten sposób możemy poznawać i spotykać ludzi z innych miejsc i nowych kultur” – mówi Nicholas, inny uczeń w ośrodku. Dzięki tym planom młody człowiek obiecuje, że będzie mógł utrzymywać kontakt z nowymi przyjaciółmi bez względu na granice: „Mam związek z facetem z Portugalii, który przyjechał do mojego domu dwa lata temu i kontaktujemy się przez sieci społecznościowe. ” Dla nauczycieli, którzy odwiedzili Pinto, jest to również okazja do „spotkania ludzi z innych krajów i nawiązania nowych znajomości”: jeden z niemieckich nauczycieli przyznaje: „Po tak długiej izolacji te spotkania bardzo mnie cieszą”.

Collegio Mirasour ma duże doświadczenie w tego typu projektach. Według Aurory jej uczniowie mogli podróżować do Finlandii, Litwy, Portugalii, Rumunii i Niemiec, a we wrześniu planują wyjazd do Turcji. Jednak pomimo korzystnego postępu w sytuacji zdrowotnej wojna na Ukrainie pozostawiła nieprzyjazny klimat dla podróżowania do niektórych krajów europejskich, więc musieli odwołać swoją podróż do Polski, jednego z zaplanowanych miejsc. : „W kwietniu uruchomiliśmy wirtualny ruch z tym krajem dla bezpieczeństwa”, wyjaśnia Korda.

Uczniowie z przeniesienia będą wykonywać w tym tygodniu szereg zajęć z uczniami Mirasur. We wtorek, 21 czerwca, odwiedzą najważniejsze zabytki Pinto, a następnego dnia pojadą do Madrytu, aby odwiedzić dwa muzea, główne miejsca stolicy, a wreszcie, w czwartek, Toledo. Tydzień kończy się pracą w centrum pinteno.

Projekty Erasmus są organizowane i finansowane przez Unię Europejską i SEPIE (hiszpański serwis na rzecz internacjonalizacji edukacji) w celu umożliwienia bardzo zróżnicowanej wymiany kulturalnej i tematycznej. Oprócz rozpoczętego właśnie spotkania związanego ze sztuką, Mirasur School jest częścią innych kampanii Erasmus, takich jak program „Zdrowy, aktywny styl życia” – Dobrostan ludzi w zakresie zdrowia fizycznego i psychicznego – oraz „Sztuka w wymiarze wirtualnym”. który promuje kreatywność i zapisuje uczniów z trudnościami.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.