Szwecja vs Polska: Lewandowski nie ze wszystkim sobie poradzi | Puchar Europy w Piłce Nożnej 2021

Robert Lewandowski nie może sobie poradzić ze wszystkim, bo jest człowiekiem, ale kiedy przestaje być w pobliżu, prawie mu się to udaje. Nie widział Polski na drugim etapie, ale był o krok dalej i prawie oddał Hiszpanii to, co okradło go kilka dni temu na La Cartuja, morale i pierwsze miejsce, ale jego koledzy z drużyny nie są jak Bayern i to widać.

więcej informacji

Trudno wytłumaczyć, co się z nim stało w 17. minucie, Polacy wykonali rzut rożny, a najlepszy strzelec Europy trafił na deser bramką przed którą stoi. On jest szczęściarzem. Wbił swój strzał w trawę i odbijająca się piłka uderzyła o podłogę na poprzeczce. Ale wciąż tam był, jego głowa jak magnes odciągała piłkę do tyłu. Tym razem był bliżej i bardziej samotny. Jego strzał znów był dobry, ale trafił w poziomy drążek. Ekscentryczna kula spadła mu na nogi. W normalnych warunkach, przy niewielkiej odległości od bramki, odbicie było wystarczające, ale nie, utknął między nogami i przegapił szansę na remis.

Tak, ponieważ Szwedzi strzelili gola zanim zegar wybił drugą minutę, w uporze Isaka na skraju pola, gdzie piłka odbiła się do Forsberga, który skierował się w stronę bramki i rzucił ją w poprzek piłki. Szwedzi mieli dobrą twarz, a Polacy byli podekscytowani, ale po świetnym skandynawskim starcie Polska poszła zdesperowana, choć pozostała większość meczu. Nadeszła potrójna szansa Lewandowskiego i ciągłe oblężenie.

W drugiej połowie dokuczliwości były większe, ale po szwedzkim kontrataku Forsberg wrócił do łowienia obok Chesney, aby ustawić pozornie nie do przyjęcia dystans, ale nie Lewandowski, który zaledwie minutę później otrzymał piłkę podbitą w lewo, utorował sobie drogę i zakończył przeciwległy słupek w paraboli dla Dam Gap. Polacy nie uznali gola w centymetrach, ale oni nadal atakowali i po raz kolejny napastnik Bayernu był na miejscu, w sam raz do wyrównania.

Zrobił wszystko: służył swoim kolegom jako drogowskaz moralny, dawał bramki, których nie mogli znaleźć, próbował dostać się do wszystkich piłek, ale oblężenie, które trwało prawie pół godziny, nie opłaciło się. Ze swoją już zdesperowaną drużyną, kolejny przeciwko Szwecji rozwiązał mecz z przeciwnikiem i wysłał Hiszpanię do Kopenhagi i Polski.

Zapisz się tutaj W naszym specjalnym biuletynie o Euro 2021

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *