Tajemnica średniowiecznych monet francuskich znalezionych w Polsce

Biscopic, Polska – polski poszukiwacz skarbów odkrył szczątki odkrywcy metalu, który spędził ponad 10 lat na eksploracji pól i lasów. Czołg Sherman Wyprodukowany w USA, francuski szalik na miecz używany przez żołnierza w wojsku Napoleon, hełm pruski i inne Zabytki Z krwawej przeszłości Europy.

Jednak w listopadzie dokonał odkrycia, które zaskoczyło nawet pogrążonych w świecie uczonych. Przebieg i przebieg wojny europejskiej I zmagają się ze znakiem zapytania:

Poszukiwacz skarbów Presmisla Witkowski bada skałę w Biskopcie Polski. Fot. Magic Napertalik / The New York Times.

Jak srebrne monety trafiły do ​​domu Cornfield w północno-wschodniej Polsce 1100 lat temu Czy to już 1600 kilometrów od średniowiecznych władców dzisiejszej Francji?

Jedna z teorii, jak wyjaśnił polski archeolog, szuka wyjaśnienia, że ​​srebrne monety były jednym z najwcześniejszych i najbardziej szokujących rozdziałów oblężenia Europy:

Przez chwilę Armia Wiking W 845 r. najeźdźcy oblegali Paryż. DO. I musiałem zapłacić więcej Dwie tony srebra Aby uniemożliwić mu zniszczenie miasta.

Poszukiwacz skarbów Presmisla Witkowski posługuje się metalową wyszukiwarką w Biskopcie Polski.  Fot. Magic Napertalik / The New York Times.

Poszukiwacz skarbów Presmisla Witkowski posługuje się metalową wyszukiwarką w Biskopcie Polski. Fot. Magic Napertalik / The New York Times.

Wikingowie – skandynawscy wojownicy obawiający się swoich nieokiełznanych nawyków i potęgi militarnej – później w XI wieku stali się rozległą stodołą obronną. Podatek Jest nazywany Donalda, Płacenie daniny w zamian za bezpieczeństwo.

Jednak to, co stało się z ogromnym okupem, który otrzymali za uratowanie Paryża w 845 roku, zawsze było tajemnicą.

Wikingowie mieli ważny punkt handlowy zwany Truso, 50 kilometrów od polskiego miasta Biscubes, gdzie znaleziono monety.

Archeolog Lucas Schkepansky wzywa do odkrycia średniowiecznych francuskich monet w regionalnym muzeum historycznym "Bardzo rzadkie i zaskakujące odkrycie".  PhotoMasic Naperthalik / The New York Times.

Lucas Schkepansky, szef archeologii w regionalnym muzeum historycznym, nazwał odkrycie średniowiecznych francuskich monet „bardzo rzadkim i zaskakującym”. Fot. Magic Napertalik / The New York Times.

Doprowadziło to niektórych ekspertów do spekulacji, że srebro skonfiskowane w Paryżu trafiło tam, a następnie rozprzestrzeniło się na pobliskie obszary w ramach rozwijającego się handlu w regionie bałtyckim, z jego głównymi towarami handlowymi Niewolnicy.

„To bardzo rzadkie i zaskakujące odkrycie” – mówi Lucas Schkepansky, kierownik Działu Archeologii w muzeum regionalnym w polskim mieście Astroda.

„Wiemy tylko ze źródeł pisanych, co dzieje się w Paryżu, ale teraz nagle mamy to fizycznie”.

Inne Wątpienie.

Brytyjski ekspert Simon Coopland zauważył, że monety znalezione w Biscops pojawiły się na wiele lat przed oblężeniem w 845 roku.

Ale, jak powiedział, mogły być częścią łupu wyciętego przez Wikingów Poprzednie ataki Do zachodniej części cesarstwa założonego przez Karola Wielkiego czyli produktu regularnego handlu i eksperymentów Wikingów.

Szczepański przyznał, że jego teoria monet była tylko częścią okupu, którego domagali się wikingowie za uratowanie Paryża. „Hipoteza pracy”.

Dodał, że po analizie chemicznej monet wyłoni się jasny obraz”. Pełne wykopy Zostały odkryte przez miejscowego poszukiwacza skarbów, Presmislę Witkowskiego i kolegi padlinożercę, Magiza Malewicza.

Ale cokolwiek się stanie, Szczepański powiedział, że odkrycie srebrnych monet na polskiej wsi było tak dawno i nie tak dawno Cudowne i mylące.

Zaszokować

W kraju, który w czasie II wojny światowej okupował swoją stolicę, Warszawę, a później został zburzony przez nazistów, dzięki Wikingom przetrwanie Paryża jest warte ponad milion. Wibracje bólu.

Skespansky powiedział, że pomimo swojej reputacji za przemoc, średniowieczni Wikingowie byli znacznie lepsi od Niemców XX wieku.Nie mają porównania Nic w historii świata. “

Szok II wojny światowej poważnie utrudnił prace archeologiczne w północnej Polsce.

Znaczna część obszaru należała do Niemiec, a powojenni polscy archeolodzy skupili się na odkrywaniu i celebrowaniu własnej przeszłości zmiażdżonego kraju i nie interesowali się zbytnio odnajdywaniem wspomnień z przeszłości. Dominacja niemiecka.

Zgodnie z sugestią Witkowskiego podczas listopadowego odkrycia w Cornfield, Skkebonsky dołączył w marcu do amatorskich poszukiwaczy skarbów.

Za pomocą wykrywaczy metali odkryto ponad 100 srebrnych monet podczas Imperium Karolingów, założonego przez cesarza Karola Wielkiego na początku IX wieku.

Jego imperium obejmuje dziś większość Francji, Włoch i Niemiec.

Szczepański planuje pełne wykopanie pola w tym roku po tym, jak rolnik, który jest właścicielem ziemi, zbierze swoje plony.

Dowiedz się więcej Monety karolińskieS, zdaniem archeologa, umocni swoje przekonanie, że na tym obszarze znajduje się część ogromnego srebrnego skarbu podarowanego Wikingom.

Większość znalezionych do tej pory monet pochodzi od rządu Św. Ludwik, syn Karola Wielkiego, a tylko jeden był jego wnukiem cArlos łysy, władca zachodniej części imperium karolińskiego i rządził podczas oblężenia Paryża przez Wikingów.

Według Stephena Lebecka, profesora Uniwersytetu w Lille (Francja) i znakomitego znawcy francuskiej historii średniowiecza, rozbój „dokonał się na początku panowania Karola, około 840-850, w centrum jego królestwa, łóżko Paryża”.

Jednak do tej pory archeolodzy odkryli tylko monety, a nie srebro i złoto, które są oczywiście częścią zapotrzebowania Wikingów na pieniądze od Carlosa Bałt.

Według Lebecka wynalezienie nakładów wzmocniłoby teorię odkupienia.

Dotychczas odnalezione srebrne monety, wiele z nich w stanie nienaruszonym Inne zostały zniszczone – podobno pługiem rolnika – wysłany do Warszawy do analizy przez ekspertów Pracowni Archeologicznej PAN.

Dyrektor laboratorium, Mattes Bogucci, wątpił w teorię okupu w Paryżu, ale powiedział, że monety są nadal najważniejszym wynalazkiem. Cel imperium karolińskiego Poza jego centrum w Europie Zachodniej.

Hipoteza

Monety mają niską wartość pieniężną i często sprzedają się za mniej 200 USD za osobę Na otwartym rynku „ale jego wartość jako źródła informacji jest absolutnie zdumiewająca”.

Według Bokuki szczególne znaczenie ma światło, jakie rzucali na średniowieczne szlaki handlowe, z których wiele obracało się wokół kupowania i sprzedawania miejscowej ludności, która została schwytana na wojnie i sprzedana w niewolę lub zmuszona do niewolnictwa.

Wikingowie odegrali kluczową rolę jako pośrednicy w brutalnym handlu niewolnictwem z Europy między bogatymi muzułmanami na Bliskim Wschodzie, a później w Azji Środkowej.

Wcześniej w okolicy znajdowano głównie srebrne monety Dirhamy arabskie, Używane przez kupców muzułmańskich do płacenia za dobra ludzkie.

Widkowski, poszukiwacz skarbów, początkowo nie zwracał uwagi na swoje odkrycie, ponieważ zakopane monety były na ogół uciążliwe, na ogół porzucane przez polskie leniwce.

„Ogólnie rzecz biorąc, nie lubię monet” – powiedział.

Ale po umyciu swojego wynalazku w domu i uświadomieniu sobie, że nie była to zwyczajna zmiana, wysłał zdjęcia Schkepansky’ego do Muzeum Historycznego Astroda.

Archeolog wkrótce do niego zadzwonił Bardzo podekscytowany Nie rozumiem, co mówi – wspominał Widkowski.

„Zdałem sobie sprawę, że znalazłem coś ważnego” – powiedział.

Obawiając się, że nieuczciwi poszukiwacze skarbów zaczną szukać i kraść srebrne monety, władze zamknęły miejsce w pobliżu Biscops i ogłosiły jego dokładną lokalizację tajemnicą państwową.

Jednocześnie niedawno odrzucili wniosek Widkowskiego o zezwolenie na przeszukanie, skarżąc się, że mapy, które on i jego współpracownicy przedłożyli, są w złym stanie, opisując obszary, które chcieli przeszukać.

„W naszych muzeach byłoby znacznie więcej, gdyby nie były aż tak skomplikowane” – powiedział Witkowski.

„Nikt nie jest wdzięczny za odkrycie tych monet, z wyjątkiem archeologa z Muzeum Historycznego” – dodał.

c.2021 Instytut New York Times

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *