Tajemnice zostają ujawnione, gdy naukowcy badają DNA Beethovena

(CNN) Idea podróży w czasie zawsze mnie fascynowała.

Odkąd byłem dzieckiem, wyobrażałem sobie przyszłość podobną do „Jetsonów” z latającymi samochodami i możliwością podróżowania w przeszłość, tak jak zrobił to Podróżnik w Czasie w powieści „Wehikuł czasu” H.G. Wellsa.

Postęp sprawił, że wiele pomysłów science fiction stało się rzeczywistością, ale nie wygląda na to, żebym w najbliższym czasie wybierał się na spacer z pisarką Jane Austen czy matematyczką Adą Lovelace.

Ale jako istoty ludzkie kierujemy się wyzwaniami. Jeśli istnieje zagadka bez prostego rozwiązania, istnieją sposoby na jej obejście lub obejście.

Nauka rozwinęła się na tyle, że mamy teraz innowacyjne sposoby patrzenia wstecz. W tym tygodniu zespół naukowców zagłębił się w historię za pomocą analizy DNA, aby nieco lepiej zrozumieć ważną postać muzyki klasycznej.

jesteśmy rodziną

Próbki poezji Beethovena pozwoliły badaczom zsekwencjonować DNA kompozytora.

Ludwig van Beethoven, znany ze swoich uduchowionych sonat i symfonii, wyraził swoje życzenie przed śmiercią w 1827 roku. Kompozytor chciał, aby lekarze badali jego choroby i dzielili się nimi z publicznością.

W ciągu 56 lat Beethoven cierpiał na postępującą utratę słuchu, problemy trawienne i choroby wątroby.

Teraz naukowcy wykorzystali postępy w badaniach DNA, aby złożyć genom Beethovena przy użyciu pięciu konserwatywnych kosmyki jego włosów

Genom ujawnił genetyczne czynniki ryzyka chorób wątroby, które mogły przyczynić się do jego śmierci, a także zakażenia wirusem zapalenia wątroby typu B.

Naukowcy ujawnili też kilka Sekretna historia rodziny Beethovena Ukrywa się w swoim DNA.

zastanawiać się

Masz ochotę na pyszny kawałek sernika wypełnionego wszystkimi ulubionymi smakami? Jest do tego drukarka 3D.

Inżynierowie z Columbia University złożyli i ugotowali siedmioskładnikowy wegański sernik, w tym orzechy laskowe i dżem truskawkowy, używając maszyny do drukowania 3D i technologii laserowej.

Laser gotuje różne warstwy sernika podczas drukowania. Lata pracy poszły na metodę, która zaowocowała jednym kawałkiem ciasta – Cukierek, z którego Willy Wonka byłby dumny.

Jeśli myślałeś, że to anomalia, to nie jedyna nowość w druku 3D: start-up z branży lotniczej właśnie dokonał Pocisk, który miał malowniczy nocny start w tym tygodniu – ale ostatecznie nie udało mu się dotrzeć na orbitę.

Zmiana klimatu

Mgłę można zobaczyć na obrazie House of Parliament francuskiego artysty Claude’a Moneta.

Malarz impresjonista Claude Monet znany jest z sennej mgiełki, która przenika wiele jego prac.

Teraz naukowcy odkryli naukową przyczynę inspirującego „dymu”, za którym artysta ścigał podczas swoich podróży do Londynu: zmiana atmosfery.

Klimatolodzy zbadali ponad 100 dzieł Moneta i brytyjskiego malarza Josepha Mallorda Williama Turnera, który był aktywnym artystą przedimpresjonistycznym.

Zespół badawczy śledził zmiany w krajobrazach miejskich i obserwował wzrost zanieczyszczenia powietrza z produkcji przemysłowej. Z czasem niebo na obrazach stało się bielsze jak zanieczyszczenia Wpłynęło to na światło uchwycone przez artystów.

Tymczasem para, która postanowiła wyremontować kuchnię w swoim mieszkaniu na północy Anglii, ze zdziwieniem odkryła, że… Wielowiekowe malowidła przedstawiają scenę biblijną.

wokół wszechświata

Międzygwiezdnego gościa w naszym Układzie Słonecznym po raz pierwszy zaobserwowano w 2017 roku.

Tajemniczy obiekt wielkości asteroidy poruszał się jak kometa, ale także przyspieszał — niektórzy myśleli nawet, że to pozaziemski statek kosmiczny.

Teraz naukowcy uważają, że wiedzą, dlaczego „Oumuamua okrążył nasze Słońce.

Kiedy międzygwiezdna kometa została ogrzana palącym słońcem, uwięziony w niej wodór zaczął się ulatniać, Popchnij czerwony kamień w kształcie naleśnika.

Tymczasem naukowcy badający próbki zwrócone z bliskiej Ziemi asteroidy Ryugu odkryli witaminę B3 i związek RNA o nazwie uracyl. Odkrycie dodaje więcej dowodów Meteoryty zawierały budulec życia do ziemi.

Cudowne stworzenia

Myszy stworzone z dwóch biologicznych rodziców płci męskiej mają różne stopnie futra.

Po raz pierwszy naukowcy stworzyli myszy z dwóch biologicznych rodziców płci męskiej.

Komórki skóry pobrane z ogonów samców myszy wykorzystano do wytworzenia jaj, które wszczepiono samicom myszy, co dało zdrowe młode o różnych odcieniach futra.

Próba, nad którą pracuje się od lat, może mieć wpływ na leczenie bezpłodności, a nawet zapobiec wyginięciu zagrożonych zwierząt – ale Pozostają drażliwe kwestie prawne i etyczne o tych postępach w inżynierii genetycznej.

Co więcej, to znaczy tylko kilka płodów stało się myszami Przed nami jeszcze długa droga, zanim hodowane komórki będą mogły produkować ludzkie komórki jajowe.

Ciekawość

Zobacz inne ciekawe historie:

– A Nowy gigantyczny gatunek pająka Naukowcy twierdzą, że rzadki złoty pająk znaleziony niedawno w Australii potrzebuje ochrony, ponieważ może wydawać się przerażającym paliwem.

– Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba wykrył kłębiące się obłoki pyłu oddalone o 40 lat świetlnych Egzoplaneta, która wygląda jak Tatooine i krąży wokół dwóch gwiazd.

– Tak ogromne kły miał pojedynczy torbacz, który żył w Ameryce Południowej 5 milionów lat temu Korzenie są owinięte na czubku jego czaszki.

– Niesamowity asortyment pięciu planet wkrótce zaszczyci nocne niebo. Oto jak oglądać program.

Czy ty oglądasz Ramadan? Astronauta z Emiratów, Sultan Al Neyadi, opowiedział, jak brał udział w Miesiąc postu dla muzułmanów w kosmosie.

Podoba ci się to, co czytasz? Och, ale jest więcej. Rejestracja tutaj Aby otrzymać na swoją skrzynkę odbiorczą kolejny numer Wonder Theory, dostarczony przez autorów CNN Space and Science Ashleya Stricklanda I Katie Hunt. Zadziwiają ich planety poza naszym układem słonecznym i odkrycia ze starożytnego świata.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *