Tylko 14% Chilijczyków aprobuje administrację prezydenta Sebastiana Pinery

Tylko 14% Chilijczyków aprobuje administrację prezydenta Sebastiana Pinery

Prezydent Sebastian Pinera. Zdjęcie: Aton Chile.

Chilijski prezydent Sebastian Pinera uzyskał tylko 14% aprobatę, co oznacza spadek o sześć punktów w ciągu zaledwie jednego tygodnia z powodu zarządzania sytuacją epidemiologiczną kraju, jak wykazało poniedziałkowe badanie Public Plaza.

Wskazuje na to ankieta przeprowadzona przez firmę konsultingową Cadem Poziom ten jest najniższy od grudnia 2020 r., Kiedy osiągnął 12% i zbliża się do najgorszych dni niepokojów społecznych, które wybuchły w październiku 2019 r., Kiedy uznanie dla prezydenta spadło i wynosiło średnio od 12 do 13 punktów procentowych.

Także władza wykonawcza jako całość nadal traciła poparcie ze względu na sposób, w jaki radziła sobie z kryzysem zdrowotnym, który spadł o 23 punkty procentowe w ciągu sześciu tygodni do 35%.

Kraj wdraża zakrojoną na szeroką skalę kampanię szczepień, w ramach której prawie siedem i pół miliona z 15 milionów osób uważanych za należące do populacji docelowej otrzymało co najmniej pierwszą dawkę.

Ale równomiernie Wskaźniki sytuacji COVID-19, które wielu ekspertów przypisuje złagodzeniu, jakie sam rząd wymusza na środkach zdrowotnych na rzecz przejścia do normalności, pogorszyły się.Szczególnie w okresie świątecznym w styczniu i lutym, które teraz pokazują swoje wyniki.

W zeszłym tygodniu w piątek odnotowywano prawie codziennie nowe infekcje, przekraczające 9 000, aktywnych pacjentów i przyjęć na oddziały intensywnej terapii, z nasyconą pojemnością szpitalną i wysoką liczbą zgonów, co skłoniło Ministerstwo Zdrowia do zaklasyfikowania krytycznych przypadków jako kontynentu.

Krytyka ta została ponownie podniesiona w dużych sektorach, tak że pięciu kandydatów na prezydenta podpisało oświadczenie, w którym to potwierdzono Liczby takie jak te „są katastrofalne, ponieważ pokazują pozorną i masową porażkę rządu w walce z epidemią”., Za to, co nazwali „nieodpowiedzialną bezczynnością”.

Szefowie 15 partii i ruchów opozycyjnych oraz dyrektorzy 18 związków zawodowych w służbie zdrowia wypowiadali się tym samym tonem w weekend.

Podpisali w nim publiczne ogłoszenie Winili rząd za „sporadyczne i niespójne działania”.

Podobnie, konfrontują to ze zwycięską postawą opartą na postępach szczepień, ale są zaniedbywani w innych strategiach ograniczania zdrowia.

(Informacje od Prensa Latina)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *