Tysiące ludzi wyszło na ulice Europy, żądając pokoju na Bliskim Wschodzie

Tysiące ludzi wyszło na ulice Europy, żądając pokoju na Bliskim Wschodzie

W niedzielę w różnych częściach Europy odbyło się kilka demonstracji żądających pokoju na Bliskim Wschodzie.

Reklama

Protesty przeciwko wojnie między Izraelem a Hamasem w dalszym ciągu rozprzestrzeniają się po Europie. W niedzielę tysiące ludzi wyszło na ulice Paryża w cichym marszu, w którym wzięło udział ponad 500 gwiazd francuskiego przemysłu rozrywkowego.

demonstranci, Różne pochodzenie Kulturalnie i religijnie przeszli od Instytutu Świata Arabskiego do Muzeum Sztuki i Historii Judaizmu w stolicy Francji.

W zeszłym tygodniu ponad 180 000 osób w całej Francji, z czego około 100 000 było w Paryżu, zorganizowało w zeszłym tygodniu pokojowy marsz. W proteście przeciwko rosnącemu antysemityzmowi Po wojnie w Strefie Gazy.

Protestujący w Helsinkach sprzeciwiają się Izraelowi

W niedzielę w Helsinkach tłumy ludzi zebrały się, aby wyrazić swoje opinie Jego poparcie dla terytoriów palestyńskich. W demonstracji zorganizowanej w imieniu Palestyńczyków wzięło udział wiele osób na stacji Rautentori w Helsinkach.

Uczestnicy zażądali zaprzestania zabijania Palestyńczyków i sprzeciwili się izraelskim operacjom wojskowym w Gazie i Palestynie Handel bronią Finlandia z Izraelem.

Proizraelskie protesty w Warszawie

W niedzielę w Warszawie kilkadziesiąt osób dołączyło do marszu na rzecz Izraela. Uczestnicy maszerowali przeciwko antysemityzmowi i nawoływali do niegoUwolnienie zakładników Izraelczycy pozostają w niewoli po ataku Hamasu 7 października. Marsz przeszedł ulicami Starego Miasta w Warszawie.

Do wydarzenia Obecny był ambasador Izraela W Polsce Yaakov Livni, rabin polskich Żydów Michael Schudrich oraz przedstawiciele polskich partii opozycyjnych.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *