Uczucia ukraińskiego sportowca, który uciekł przed wojną i został ukoronowany w Maratonie Jerozolimskim: „Pięć dni temu dowiedziałem się, że nasz dom został zniszczony”

Veritska poświęciła się Maratonowi Jerozolimskiemu (AFP)

Z mieszanymi uczuciami ukraiński sportowiec Walentyna Veritska Rozpłakał się po przekroczeniu linii mety Maraton Jerozolimski Przede wszystkim po zakończeniu testu z czasem 2 godzin 45 minut 54 sekund.

to ten 32-letni biegacz, który… Uciekł ze swojego kraju miesiąc temuświętuje zwycięstwo, a jednocześnie upada na wspomnienie sytuacji, w jakiej żyje jego rodzina po ataku wojsk rosyjskich: Pięć dni temu dowiedziałem się, że nasz dom został zniszczonyTeraz musimy zacząć życie od zera”.

po Ucieka z Ukrainy z 11-letnią córkąVeritska otrzymała azyl w rodzinnym domu w Krakowie. Według organizacji imprezy, wśród tysięcy uczestników rywalizowało około 40 ukraińskich imigrantów i uchodźców.

Veritska uciekła z Ukrainy z 11-letnią córką (AFP)
Veritska uciekła z Ukrainy z 11-letnią córką (AFP)

Biegacz, międzynarodowy mistrz maratonu i biegu terenowego, otrzymał specjalne zaproszenie od gminy Jerozolimy do udziału w tym biegu: „Kiedy otrzymałem zaproszenie, otworzyły mi się oczy. Zdałem sobie sprawę, że mogę obronić Ukrainę, ale nie na Ukrainie”.po uzyskaniu tytułu.

„W ogóle nie myślałem o byciu trudnym i potrzebie oddychania, po prostu Pomyślałem, że powinienem to zrobić, aby świat usłyszał mój głos”.Wyjaśnił w wywiadzie dla lokalnej gazety Haaretz.

Veritska, której udało się uciec z kraju i zabrała ze sobą 11-letnią córkę, Żyje w ciągłym stanie niepewności i strachu, Ponieważ reszta jego rodziny wciąż przebywa na Ukrainie, ukrywając się przed rosyjskimi bombardowaniami.

Mąż Veritskiej wstąpił do sił ukraińskich (AFP)
Mąż Veritskiej wstąpił do sił ukraińskich (AFP)

„Czasami dostaję wiadomość od mojej siostry lub mamy online i dzwonięMoja siostra powiedziała mi, że nic im nie jest, ale słyszałem, że płaczeStaraj się nie płakać, ale czuję, że płaczesz, słucham wszystkich” – powiedział.

32-letnia sprinterka szuka również swojego męża, który: Musiał wstąpić do sił zbrojnych, by bronić swojego kraju.

Po przekroczeniu linii mety Ukrainiec wybuchnął płaczem i uczcił to obejmując flagi Izraela i Ukrainy. I wygrała kategorię izraelskich mężczyzn, Agadi Gawadi Ukończył test w 2 godziny, 37 minut i 17 sekund.

Czytaj

Ramon Arroyo, „Iron Man”, który konkuruje ze stwardnieniem rozsianym: „Odwróciłem się od choroby na 3 lata i ćwiczenia zmieniły moje życie”
Tragedia w ukraińskim sporcie: obiecująca 11-letnia gimnastyczka zginęła po ataku rakietowym w Mariupolu
Wstrząsające zdjęcia ukraińskiego stadionu zniszczonego przez rosyjskie bombardowania: „Konsekwencje były straszne”

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.