Ukraina – Rosja Wojna: Najnowsze wiadomości na żywo | Rosja zaprzecza jakiemukolwiek związkowi z wybuchami w Polsce i Kijowie

Sanchez: „Bombardowanie Ukrainy w środku szczytu G-20 pokazuje pogardę Putina dla organizacji międzynarodowych”

Prezydent hiszpańskiego rządu Pedro Sánchez pojawił się w środę z Bali, dokąd kilka dni temu udał się na obchody szczytu G-20, pośród kryzysu wywołanego wybuchem rakiety na terytorium Polski: „Wojna Putina na Ukrainie i jego konsekwencje, logicznie naznaczyły szczyt nie tylko w tym kraju, ale na całym świecie” – zaczyna Sanchez. „Dzisiaj po raz kolejny, jako szef rządu, myślę, że całe społeczeństwo hiszpańskie zgodzi się z tym, że potępiamy bezprawną i nieuzasadnioną agresję Putina na Ukrainę” – kontynuował prezydent.

Sanchez odwołuje się teraz do wspólnego oświadczenia G-20 potępiającego rosyjskie bombardowania krytycznej infrastruktury energetycznej. „Oświadczenie wyrażające wsparcie i solidarność z Polską, która prowadzi dochodzenie w sprawie wydarzeń, które doprowadziły do ​​śmierci dwóch polskich obywateli wczesnym rankiem” – powiedział Sanchez o wtorkowej eksplozji rakiety na terytorium Polski. Dwa w mieście Presvodov, kilka kilometrów od granicy z Ukrainą.

„Jeśli bombardowanie Ukrainy w środku szczytu G-20 coś pokazuje, to jest to zniewaga. [el presidente de Rusia, Vladímir] Putina do organizacji międzynarodowych, do systemu wielostronnego jako całości. „Niestety ten atak zmienił drugi dzień szczytu, uniemożliwiając normalny rozwój dyskusji” – powiedział Sanchez.

Sánchez zwraca uwagę na wspólne oświadczenie opublikowane przez grupę G-20, która reprezentuje 80% PKB i 60% światowej populacji: To bardzo ważna wartość polityczna i chcę to podkreślić. „Udało nam się usiąść razem, porozmawiać, wynegocjować i znaleźć sposób na zapewnienie ciągłości G-20 pomimo naszych niezaprzeczalnych różnic” – mówi szef rządu.

„Deklaracja, na którą się dziś zgodziliśmy, jest wyrazem jednoznacznego potępienia przez większość zgromadzonych tu krajów wobec napastniczej wojny Putina, a także potwierdzeniem, że Rosja swoimi działaniami jest główną przyczyną kryzysu żywnościowego. . „Kryzys energetyczny, który dotyka miliony ludzi i wpływa na wszystkie gospodarki świata” – dodał Sanchez. Prezydent określił zagrożenie i użycie broni nuklearnej jako „nie do zaakceptowania”, jak stwierdzono w oświadczeniu G-20.

„Dzisiaj mówimy o niektórych decyzjach uzgodnionych przez wszystkie państwa należące do G-20, w których wezwaliśmy do większości – nie jednomyślności, ale większości – do zaprzestania wojny i agresji. Putin działa i tam jest jednomyślnym potępieniem użycia broni nuklearnej” – mówi Sanchez. Omawiając wczoraj wspólną deklarację G-20, przypomina, że ​​Rosja zobowiązała się do masowego bombardowania infrastruktury krytycznej na Ukrainie. (kraj)

Na zdjęciu Pedro Sánchez, prezydent hiszpańskiego rządu, na konferencji prasowej na Bali w środę.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.