Ukraińcy sprzątają śmieci z polskich ulic w podziękowaniu uchodźcom

W ramach tradycji „subotnika” Ukraińcy zbierali śmieci w Polsce.

Zdjęcie: Cocoparisienne / Pixabay

Ukraińscy mężczyźni, kobiety i dzieci zajmują się oczyszczaniem ulic, parków i lasów w całej Polsce.Musiał uciekać przed wojną z Rosją.

Jako część Tradycja zwana „subotnikiem”Ukraińcy, którzy osiedlili się w kraju, zaczęli z wdzięczności wywozić śmieci z miejsc publicznych.

Polska była świadkiem największego napływu ukraińskich uchodźców uciekających przed inwazją Władimira Putina. Obecnie w kraju mieszka 2,6 mln osób.

Na początku tego miesiąca około 50 osób zgromadziło się wokół stawu we Wrocławiu. Według lokalnego serwisu informacyjnego Nasze Miasto.

„Pomogłeś nam; Chcemy coś dla ciebie zrobić ”- powiedział Nicola mediom.

Ukraińcy zebrali się również w zeszłym tygodniu w Bosnanie, aby sprzątać śmieci z ulic przedmieść Śródki. Według lokalnej gazety Gazeta Wyborcza.

Lena Pondarenko, która mieszka w mieście od ponad trzech lat, niedawno powitała w okolicy swoją matkę i siostrę, mówiąc „dziękuję”.

„Wiemy, że sprzątanie raz w tygodniu to prawdopodobnie niewiele” – powiedział. „Ale chcemy wam podziękować. Zostaliśmy bardzo dobrze przyjęci w Bosnan.

Tradycja rozpoczęła się 26 marca w miejscowości Svalki w północno-wschodniej Polsce Grupa uchodźczyń pyta lokalne władze, czy dzięki ich gościnności mogą wykonywać prace społeczneWedług Globus i poczta .

Jak podała gazeta, ich prośba została zaakceptowana i około 30 uchodźców spędziło godziny na sprzątaniu śmieci z największego parku w mieście.

Tradycja „Sabotnika” zaczęła się w Związku Radzieckim i miliony obywateli zgłosiły się na ochotnika do sprzątania ulic i naprawy mediów.

Według danych Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) do 11 kwietnia z Ukrainy uciekło ponad 4,6 miliona uchodźców.


Czytaj więcej:
Rosja-Ukraina: 4,8 mln ukraińskich dzieci zmuszonych do opuszczenia swoich domów
Elastyczna historia ukraińskiej matki, która uratowała dziewięcioro dzieci
Putin obiecuje, że rozmowy pokojowe z Ukrainą „utknęły w martwym punkcie”

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *