Unia Europejska ma nadzieję, że jutro da zielone światło planom naprawy dla czterech kolejnych krajów more

WE ekspansja

Ministrowie gospodarki i finansów Unii Europejskiej mają w poniedziałek zatwierdzić plany naprawcze w Słowenii, Litwie, Cyprze i Chorwacji na spotkaniu, które odbędzie się za pośrednictwem łącza wideo.

13 lipca zgodzili się już na spa, poza tym Austria, Belgia, Dania, Francja, Niemcy, Grecja, Włochy, Łotwa, Luksemburg, Portugalia, Słowacja.

Dlatego rok po zatwierdzeniu przez Unię Europejską funduszu naprawczego 800 tysięcy milionów euro Aby stawić czoła kryzysowi gospodarczemu wywołanemu pandemią koronawirusa, już szesnaście państw członkowskich będzie mogło otrzymać pierwsze wypłaty, co W przypadku Hiszpanii będzie to 9000 mln euro.

Ta pierwsza płatność jest automatyczna, po zatwierdzeniu planów wykupu, podczas gdy Pozostałe płatności do 2026 r. będą dokonywane co pół roku i będą uzależnione od wykazania przez kraje, że osiągnęły swoje cele planu Zgodnie z harmonogramem z UNHCR.

Tymczasem Komisja Europejska nadal analizuje głód, co do którego nadal ma wątpliwości, i negocjuje z Budapesztem przedłużenie dalszego studiowania dokumentu, ponieważ upływa ustawowy termin 12 lipca na wydanie orzeczenia przez Brukselę.

Węgry zostały w tym tygodniu oskarżone przez władze wspólnotowe za złamanie zasady praw, donosi EFE.

Ponadto niedawno uchwalona przez węgierski parlament ustawa zakazująca rozmów o homoseksualizmie w szkołach i telewizji podczas godzin pracy dzieci również przyczyniła się do opóźnienia w Brukseli zatwierdzenia planu naprawczego przesłanego jej przez Budapeszt.

“Komisja nie była w stanie wydać pozytywnej oceny planu” – dodał.Rzeczniczka Community Executive Dana Spinant powiedziała w zeszły piątek.

Bruksela nie dała jeszcze zielonego światła dla planu naprawy Polska Według Spinanta nie planuje tego zrobić w przyszłym tygodniu, mimo że 31 lipca upływa termin przedłużenia, na który Warszawa zgodziła się już z Brukselą.

Zatwierdzenie przez Komisję planów naprawy jest kluczowym wymogiem, zanim ministrowie gospodarki i finansów UE wydadzą ostateczne zielone światło.

Dziś, Holandia i Bułgaria to jedyne dwa kraje UE, które nie złożyły swoich propozycji Do Dyrektora Wykonawczego Towarzystwa, który zatwierdził już osiemnaście z dwudziestu pięciu otrzymanych planów.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *