Urzędnicy powiedzieli, że Stany Zjednoczone planują wysłać czołgi Abrams na Ukrainę

Urzędnicy powiedzieli, że Stany Zjednoczone planują wysłać czołgi Abrams na Ukrainę

Brytyjscy ochotnicy zabici we wschodniej Ukrainie podczas pomocy w ewakuacji humanitarnej, mówi rodzina

Brytyjscy wolontariusze Chris Barry (po lewej) i Andrew Bagshaw. (Reuters)

Brytyjscy wolontariusze Chris Parry i Andrew Bagshaw zginęli podczas humanitarnej misji ewakuacyjnej w mieście Soledar na wschodzie Ukrainy – wynika z oświadczenia rodziny Parry, opublikowanego we wtorek przez brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Bagshaw posiadał podwójne obywatelstwo nowozelandzkie.

„Z wielkim smutkiem informujemy, że nasza ukochana Chrissie wraz ze swoim kolegą Andrew Bagshawem zginęli podczas próby ewakuacji humanitarnej z Solidaru we wschodniej Ukrainie” – napisała rodzina Barry w oświadczeniu. „Jej bezinteresowna determinacja, by pomagać osobom starszym, młodym i upośledzonym, napełniła nas i jej dalszą rodzinę dumą”.

W oświadczeniu dodano: „Nigdy nie wyobrażaliśmy sobie, że pożegnamy się z Chrisem, kiedy miał przed sobą całe życie. Był kochającym synem, wspaniałym bratem, najlepszym przyjacielem dla wielu i kochającym towarzyszem Olgi”.

„Został przyciągnięty na Ukrainę w marcu, w najciemniejszym momencie na początku rosyjskiej inwazji i pomógł tym, którzy najbardziej tego potrzebowali, ratując ponad 400 osób i wiele bezdomnych zwierząt. Słowa nie są w stanie wyrazić, jak bardzo będzie go brakować, ale będzie „W naszych sercach” – powiedział.

„Czujemy się tak uprzywilejowani, że wybraliście naszą rodzinę jako część” — czytamy w oświadczeniu podpisanym przez członków rodziny Roba, Kristen i Katy Parry.

Brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Wspólnoty Narodów i Rozwoju poprosiło w tej chwili o prywatność rodziny.

Więcej o tej sprawie: Rodziny obu mężczyzn powiedziały wcześniej, że wyjechały na Ukrainę, aby pracować jako wolontariusze humanitarni. CNN nie widziało żadnych dowodów na to, że brali udział w działaniach wojennych na Ukrainie.

9 stycznia ukraińska policja poinformowała, że ​​poszukuje Bagshawa i Barry’ego. Ukraińska policja poinformowała, że ​​obaj Brytyjczycy „opuścili Kramatorsk do Solidaru” – miejsca ostatnich ciężkich walk – „i kontakt z nimi został utracony” – poinformowało wcześniej CNN.

Seb Shukla z CNN, Mick Crever, Anna Chernova i Eve Brennan przyczynili się do powstania tego artykułu.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *