USA, Polska i Niemcy przeprowadzą wspólne manewry wojskowe jako „ostrzeżenie” dla Putina.

Niemcy Przeprowadzić wspólne manewry wojskowe z Niemcami i USA. Berlin chce wysłać jasny sygnał Rosji Władimir Putin, ale także krajom europejskim o swoim zaangażowaniu jako potęgi wojskowej i dyplomatycznej. Takie jest przesłanie niemieckiego ministra obrony. Borys Pistorius, Potwierdzenie ćwiczeń wojsk amerykańskich, niemieckich i polskich w Polsce byłoby „wyraźnym” sygnałem o sile prezydenta NATO. A co do ministra Pistoriusa: „To NATO wcale nie jest tak słabe, jak myślałem”.

Niemiecki minister powiedział: „Ważne jest, aby kraje takie jak Polska, kraje bałtyckie i Słowacja, Niemcy, największy partner sojuszniczy w Europie i najlepszy atlantycki sojusznik Ameryki, broniły się. Zaangażowanie aliantów w obronę na wschodniej flance”. W tym sensie zaznaczył, że „ważne” jest, aby kraje Europy Wschodniej i kraje bałtyckie dostrzegły, że Niemcy i Stany Zjednoczone podtrzymują swoje zaangażowanie w ochronę sojuszu w kontekście wojny na Ukrainie.

Po inwazji na Ukrainę szef niemieckiej dyplomacji, Annalena Baerbach, Przyznał, że jego kraj popełnił błędy w sprawie gazociągu Nord Stream 2. „Trzymając się Nord Stream 2, nie słuchamy obaw naszych przyjaciół z krajów bałtyckich i wschodnioeuropejskich” – powiedział Baerbach niemieckiej telewizji. ZDF.

On generał Waldemar Scribsack, Były dowódca wojsk lądowych RP zapewnił, że „bez wspólnych manewrów i koordynacji bojowej nie można mówić o efektywnej współpracy sił państw NATO”. Żołnierz w doniesieniach zebranych przez polskie media tak twierdzi Nie trzeba się obawiać reakcji Rosji czy Białorusi. „Zawsze mówią, że to prowokacja przygotowań do ataku na Białoruś. Powinniśmy traktować te manewry jako środek odstraszający wroga. NATO nikogo nie zaatakuje, bo to sojusz obronny. Wojska Rosji i Białorusi są Ciągle manewrując, próbują nas zastraszyć, więc mamy do tego prawo i jest obowiązek – przekonywał gen. Skripsak.

Ze strony polskiego rządu sugerowano, że niedawno pozyskany sprzęt wojskowy mógłby zostać wykorzystany podczas manewrów. To jest o Południowokoreańskie haubice K9czołgi K2 (również z Korei Południowej), samolot FA-50czołgi Abramsa i Systemy wyrzutni rakiet Himars, Sprzedaż 500 do Polski uzyskała aprobatę Kongresu USA.

Polskie władze ogłosiły w zeszły poniedziałek, że granica z Białorusią, kluczowym sojusznikiem Rosji, pozostanie bezterminowo zamknięta dla ruchu towarowego w odpowiedzi na podobne środki przyjęte przez białoruski rząd.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *