Victor Claver wybiera koszyk z Walencji

Victor Claver podczas swojej prezentacji z reprezentacją Hiszpanii na Igrzyska w Tokio. | luty

Victor Claver jest już nowym graczem w Valencia Basket. Zainteresowanie Baskonii i pokusa Euroligi nie zmieniły jego pierwotnego pomysłu, a on już zgodził się z Tarongą, aby podpisał swój powrót do domu dziewięć lat po jego odejściu do NBA.

Dzięki temu Valencia Basket była w stanie skonsolidować słabą pozycję po wycofaniu San Emetrio i odejściu Nikoli Kalinica, co jest bardziej niż prawdopodobne i podpisała jedno ze swoich historycznych referencji, drużynę młodzieżową i obecnie skupia się z drużyną hiszpańską, aby przygotować się do zawody. Igrzyska Olimpijskie z Tokio.

Pomimo tego, że jest to oferta ze znacznym obniżeniem jego profilu w porównaniu do Barcelony, fakt posiadania dłuższego kontraktu i możliwości powrotu do La Fonteta przewyższył pokusę możliwości gry w Eurolidze w innym klubie.

I to jest Claver, lat 32, przez trzy sezony, do 30 czerwca 2024, a więc z opcją gry jako lokalny na nowej Arenie Casal España.

W ten sposób Claver powrócił do klubu dziewięć lat później, po pierwszym etapie Tarongi w latach 2006-2012 (z 241 występami i tytułami w Pucharze Europy w 2010), kiedy to wskoczył do NBA, zanim wrócił do Europy później z etapami w Chimkach i Lokomotiv Kuban.

Przed swoim zawodowym etapem w pierwszej drużynie Valencia Basket był już częścią Taronga Quarry z klasy praktykantów.

Zawodnik miał już okazję wrócić w 2015 roku, kiedy Valencia Basket (który zachował swoje prawa, wpisując go do wyniku) dopasował się do oferty otrzymanej od Baskonii, choć wtedy Maristas zagrali w Eurolidze dla Lokomotiv Kuban, z ten, który poradził sobie z kontrowersji w ćwierćfinale Euroligi.

Sam Claver zostawił otwarte drzwi na jeden dzień, aby wrócić do La Fonteta, choć w jego decyzji zakończyła się genialna propozycja z możliwością gry w Euroligę.

Victor Claver nadal będzie spędzał czas w krótkich spodenkach z Valencia Basket. Na razie nadal koncentruje się na hiszpańskiej drużynie olimpijskiej, a wczoraj został włączony do pełnego 12-osobowego składu swojej męskiej drużyny, Alberto Abaldi, Alex Abrinz, Rudy Fernandez, Osman Garuba, Pau Gasol, Marc Gasol, Juancho Hernangomez, Feli Hernángómez., Sergio Lol, Sergio Rodriguez i Ricky Rubio, pod nieobecność Scarello, z wyborem swojego kolegi z drużyny Taronga Xabire Lopez Arostegui, Pierre Oriola, Carlos Alusin lub Dario Brizuela jako rezerwowych kontuzjowanych.

ustalone z Hiszpanią

Rzeczywiście, Claver wraca do Walencji z godnym pozazdroszczenia rekordem w reprezentacji narodowej, gdzie zawsze był stałym elementem głównych rozgrywek. Jego pierwsze złoto zostało zawieszone na Eurobasket w Polsce w 2009 roku. Zadebiutował na Mistrzostwach Świata 2010 w Turcji, powtórzył złoto na Eurobasket 2011 na Litwie, zadebiutował na olimpiadzie ze srebrnym medalem w Londynie 2012 i zdobył brąz na mistrzostwach. Eurobasket 2013. Pobił swój rekord złotym na Eurobasket 2015 i brązowym na Igrzyskach Olimpijskich w Rio. Operacja lewego kolana uniemożliwiła mu udział w Eurobasket w 2017 roku, ale wrócił po złoty medal Mistrzostw Świata 2019. Absolutna międzynarodowa kariera sprawiła, że ​​zdobył do tej pory siedem medali i rozegrał 152 mecze.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *