W najbliższy poniedziałek Polska rozpocznie szczepienie dzieci w wieku od 12 do 15 lat

Polski rząd ogłosił we wtorek, że szczepienie przeciwko COVID-19 u dzieci w wieku od 12 do 15 lat rozpocznie się w najbliższy poniedziałek, po tym jak Europejska Agencja Farmaceutyczna (EMA) zatwierdziła podawanie leku opracowanego przez firmę Pfizer w młodych lekach.

Michael Dvorsik, koordynator programu szczepień COVID-19 w Polsce, zebrał dziennik „Rzeczpospolita”, że około 2,5 miliona dzieci w kraju europejskim będzie musiało zostać zaszczepionych w istniejących punktach szczepień.

Tymczasem na konferencji prasowej polska minister nauki Presmisla Sornek poinformowała, że ​​kampania informacyjna na temat szczepionki w czerwcu zachęci dzieci do chodzenia na zastrzyki.

Dr Konstanty Sultrziński, członek zespołu walczącego z epidemią w Polsce, powiedział, że szczepienie tej grupy wiekowej w TVN24 zapobiegłoby rozwojowi nowych mutacji w wirusie SARS-CoV-2 wywołującym COVID. -19, po wakacyjnej przerwie. Pomaga również ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

Do tej pory Polska, zamieszkana przez 38 milionów ludzi, zaszczepiła ponad 20 milionów osób, podało Ministerstwo Zdrowia. Ponad siedem milionów Polaków posiada kompletne wytyczne. Europejscy urzędnicy ds. zdrowia szacują, że z COVID-19 żyje ponad 2,8 miliona osób, w tym ponad 73 700 zgonów.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *