W wystawie „Web Europe” weźmie udział pięć dzieł sztuki z Niemiec, Hiszpanii, Węgier i Turcji • Produkcja audiowizualna

W wystawie „Web Europe” weźmie udział pięć dzieł sztuki z Niemiec, Hiszpanii, Węgier i Turcji • Produkcja audiowizualna

Pięć produkcji z Niemiec, Hiszpanii, Węgier i Turcji składa się na wybór WIP Europe, inicjatywy Święto San Sebastián który odbędzie się w dniach 25-27 września i skierowany jest do filmów, których większość europejskich produkcji znajduje się w postprodukcji.

Niemiecki reżyser Michael Fter Nathansky Zaprezentuje swój drugi film, manekiny (Tytuł roboczy), romantyczny dramat o podłożu społecznym, opowiadający o magii zakochania i bolesnym procesie odkochania w jednym z największych regionów górniczych w Europie. Film brał udział w fazie projektowej Cut Edge Talent Camp na Festiwalu Mannheim-Heidelberg.

Ponadto, Piosenka Seemy To drugi film fabularny afgańskiego reżysera Wizja Sadata, która jest znana ze swojej działalności na rzecz praw kobiet. Osadzona w Afganistanie przed wybuchem wojny domowej hiszpańska koprodukcja z Holandią i Francją opowiada o konfrontacji dwóch bliskich przyjaciół o przeciwnych poglądach politycznych. Film zdobył nagrodę TAICCA na festiwalu w Busan Asian Project Market.

dnokoprodukcja hiszpańsko-polska, to ich pierwszy film fabularny Maria Trener, Film animowany oparty na życiu i muzyce Roberta White’a, pokazywany na targach Hispanic Shows: Finance and Technology w zeszłym roku oraz na targach animacji w Annecy w Marché du Film Animation Day 2023. Jego film krótkometrażowy Czym to myję? (2004) został wybrany na Festiwal w Berlinie i zdobył nagrodę Teddy Bear Award dla najlepszego filmu krótkometrażowego.

Ze swojej strony węgierski reżyser i dramaturg, który ma za sobą wybitną karierę jako reżyser filmów krótkometrażowych Mihaly Schwechtje podpisuje swój drugi film fabularny, Sündvadászat / Polowanie na jeże, o uczniu, który śpiewa i czasami opiekuje się dziećmi swojego kuzyna. Był na czele popularnego serialu HBO Węgry w terapii. jego pierwszy film fabularny, Remélem legközelebb sikerül meghalnod 🙂 / Mam nadzieję, że następnym razem umrzesz 🙂 (Mam nadzieję, że umrzesz2018), zdobył nagrodę dla najlepszego młodego filmu na festiwalu Tallinn Black Nights Festival i stał się hitem wśród widzów w swoim kraju.

Wreszcie turecki reżyser Zainab Koprulu Będzie kręcił swój pierwszy film fabularny, Suyun Yüzü / Na powierzchni wody, który opowiada o wizycie bohatera w rodzinnym mieście, aby uczcić drugie małżeństwo matki, co będzie również oznaczać wewnętrzną podróż.

Wielu filmowców, którzy w ostatnim czasie brali udział w WIP Europe, jak Arantza Santesteban, Tonia Noyabrova czy Ion Borș, miało swoje premiery na Festiwalu w San Sebastian i innych konkursach o zasięgu międzynarodowym. Tereddüt çizgisi / niepewna rana, autorstwa Salmana Nakara, zdobywcy nagród WIP Europe Industry Award i WIP Europe Award w 2022 roku, będzie miał swoją premierę w sekcji Orizzonti nadchodzącego festiwalu w Wenecji. po więcej informacji Skonsultuj się tutaj.

Nagrody

Nagroda WIP Europe Industry Award, przyznawana przez firmy Best Digital, BTeam Pictures, Deluxe Content Services Spain, Dolby Iberia, Laserfilm Cine y Vídeo, Nephilim Producciones i No Problem Sonido, polega na postprodukcji filmu zgłoszonego do programu DCP z napisami w języku angielskim i hiszpańskim oraz jego dystrybucja w Hiszpanii.

Nagroda WIP Europe obejmuje 10 000 EUR dla większości producentów filmu, który zdobył nagrodę WIP Europe Industry Award.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *