Międzynarodowa Federacja Mieszanych Sztuk Walki (IMMAF) potępiła walkę mieszanych sztuk walki w Polsce, w której zawodniczka została brutalnie pobita przez swojego męskiego odpowiednika.
Sędzia ostatecznie zakończył turniej MMA-VIP w polskim mieście Częstochowa 29 października po tym, jak kobieta doznała serii ciosów bez odpowiedzi.
W Internecie pojawił się film przedstawiający walkę mężczyzny i kobiety, która jest przetrzymywana w hotelu w Częstochowie.
Zawodniczka, o której mowa, to Ula Siekacz, zawodniczka na rękę i trenerka fitness, która regularnie ćwiczy mięśnie w mediach społecznościowych.
Jednak w oktagonie nie mógł się równać z Piotrkiem Muaboy, mieszanym artystą sztuk walki, który określa siebie jako „185 cm czystego seksu”.
Po początkowym przetestowaniu siebie nawzajem za pomocą serii ciosów szukających zasięgu, Muaboy zaczął rzucać cięższe strzały z alarmującą regularnością, a następnie odwrócił Siekacza po wystrzeleniu, aby ich powstrzymać.
Instruktorka fitness nie była w stanie się bronić, a walka później ustała. IMMAF potępił to, co wydarzyło się w Polsce.
Siekacz próbował wykręcić się z pięści i wystrzelił kilka ciosów, które wylądowały na głowie Muaboya.
Gdy Siekacz zamarł i nie mógł się bronić, sędzia szybko pobiegł, by przerwać postępowanie.
„Relacjonowanie mediów zwróciło naszą uwagę na bitwę mieszanych płciowo sztuk walki, która miała miejsce w Polsce w weekend” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny IMMAF Densen White.
„Chociaż nie ma żadnych powiązań między promotorami ani zawodnikami z IMMAF, jako międzynarodowym organem zarządzającym amatorskimi mieszanymi sztukami walki, myślę, że ważne jest, abyś jasno określił nasze stanowisko.
„IMMAF kategorycznie nie zgadza się z tą skandaliczną, celową formą rozrywki, która nie reprezentuje sportu MMA ani jego wartości i naraża kobiety na ryzyko.
„Niedopuszczalne jest, aby mężczyźni i kobiety rywalizowali ze sobą w sportach walki, przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo, ale także ze względu na fair play, i w żaden sposób tego nie popieramy”.
„Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury.”