Warszawa przesyła swój plan naprawy epidemii „nieoficjalnie” do Komisji Europejskiej

Ta treść została opublikowana w dniach 30 kwietnia 2021 r. – 15:08

Kraków (Polska), 30 kwietnia (EFE). – Polski rząd przesłał w piątek do Komisji Europejskiej (KE) swój narodowy plan rewitalizacji gospodarki, w którym szczegółowo opisuje, jak wykorzysta odpowiednią część Europy po wybuchu koronawirusa. Fundusz naprawczy.

Jednak plan, na który Polska przeznacza 58,1 mld euro (23,9 tys. Pomocy i 34,2 tys. Pożyczek), trafił do Brukseli „nieoficjalnie”, za zgodą polskiej władzy wykonawczej.

Wiceminister ds. Polityki regionalnej Waldemar Boda wyjaśnił, że w ten sposób zakłada się, że w ciągu najbliższych kilku dni bez zamykania zostanie zapewniona „okazja do dialogu technicznego” z Komisją Europejską na temat niektórych aspektów planu, ponieważ jest to W piątek upłynął termin składania wniosków. Bruksela to dała.

„Ostateczny dokument będzie dostępny do pobrania w Internecie, aby każda zainteresowana strona mogła ocenić, jak ten dokument ewoluował w stosunku do pierwotnie opublikowanego dokumentu” – dodał Boda.

Ley y Justicia (PiS), twarda partia konserwatywna, która przewodzi koalicji rządzącej, postąpiła w ten sposób po tym, jak nie uzyskała poparcia swojego mniejszościowego partnera w rządzie i musiała pogodzić się z koalicją opozycyjną La Izquierda w aby postępować z planem legislacyjnym.

Na 47 mandatów trzy postępowe formacje tworzące rząd zażądały uwzględnienia sześciu punktów w budżecie.

Wśród ich żądań jest przekazanie 30% pieniędzy gminom, budowa 75 000 zielonych domów dla rodzin o niskich dochodach oraz stworzenie systemu kontroli wydatków.

Budżet przeznacza 38,9% środków na rząd, 31,2% na sektor prywatny, a 29,9% na administrację samorządową.

Porozumienie Prawa i Sprawiedliwości z La Izquierdą spotkało się z szeroką krytyką pozostałej opozycji. Liberalne Forum Obywatelskie nazwało porozumienie „paktem z diabłem”, a Marta Lembar, liderka ruchu feministycznego przeciwko kryminalizacji aborcji, stwierdziła, że ​​lewicowy gest „jest jak plucie nam w twarz”.

Ze swej strony polski rząd określił ten sukces jako „najgorszy koszmar opozycji”.

W celu skoordynowania transferu i wykorzystania środków przez władze lokalne utworzono wspólny komitet z przedstawicielami obu stron, który rozpocznie prace 5 maja.

Dzień wcześniej polski parlament musi uchwalić ustawę zatwierdzającą decyzję Rady Europejskiej z grudnia ubiegłego roku w sprawie systemu powiększania środków prywatnych. EFE

© EFE 2021. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części zawartości Usług EFE jest wyraźnie zabroniona bez uprzedniej i wyraźnej zgody EFE SA.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *