Wiadomości i aktualizacje na żywo z Covid-19

Wiadomości i aktualizacje na żywo z Covid-19
kredyt…China Daily, przez Reuters

Przemysłowa prowincja Jilin, w północno-wschodnich Chinach, znalazła się na pierwszej linii frontu po ostatnim wybuchu koronawirusa w tym kraju, pozostawiając tam pracowników medycznych i migrantów, którzy zmagają się z ograniczeniami.

Szanghaj, który nałożył blokadę w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa, zwrócił na siebie większą uwagę w Chinach i za granicą, po części dlatego, że wyglądał jak dobra twierdza przeciwko infekcji i ma liczną i głośną klasę średnią. Ale statystyki dotyczące chorób i relacje mieszkańców sugerują, że dwa pokolenia poniosły jeszcze większy cios.

Chiny próbują prowadzić restrykcyjną politykę, ale obecnie zgłaszają prawie 9 000 przypadków dziennie, głównie osób bezobjawowych. Według Chińskiej Narodowej Komisji Zdrowia we wtorek w Jilin odkryto ponad 2000 nowych przypadków, w większości łagodnych lub bezobjawowych.

Chociaż liczby te są stosunkowo niskie w porównaniu z tymi w wielu krajach, zwłaszcza jeśli chodzi o poważne choroby i śmierć, rygorystyczne chińskie zasady blokowania i kwarantanny wywierają presję na władze lokalne, zwiększając liczbę przypadków, a mieszkańcy potrzebują łóżek szpitalnych, lekarstw i dostaw żywności. Według lokalnych urzędników służby zdrowia wszystkie 1150 bezobjawowych przypadków w Jilin we wtorek zostało umieszczonych w izolacji medycznej.

W ostatnich dniach w Chinach krążyły wiadomości opisujące pracowników migrujących z obszarów wiejskich w Jilin, u których wynik testu na koronawirusa był pozytywny, a następnie zostali poddani kwarantannie. Niektórzy skarżyli się na brak opieki medycznej i wsparcia ekonomicznego. Wśród nich są pracownicy, którzy, jak na ironię, powiedzieli, że pomogli zbudować prowizoryczne szpitale, aby leczyć tam pacjentów z Covid.

„Wszyscy wpadają w panikę i nie wiedzą, dokąd się udać” — powiedział jeden z próśb o pomoc. „Ponad 40 dało wynik pozytywny. Skąd otrzymujemy leczenie? Więc kto naprawi z nami sprawy?”

Ranny pracownik, który opublikował apelację w Internecie, powiedział w rozmowie telefonicznej, że był przetrzymywany w tym samym szpitalu, który właśnie zbudował jako robotnik, wraz z dziesiątkami innych rannych pracowników. Powiedział, że ma gorączkę i czasami nie może dostać leków, podczas gdy personel medyczny ma trudności z opieką nad 300 pacjentami. Powiedział, że nie otrzymał zapłaty za czas spędzony w kwarantannie i przegapi wiosenny sezon sadzenia w swoim gospodarstwie.

W poniedziałek urzędnicy w prowincji Hebei pod Pekinem potwierdzili, że dwóch pracowników, którzy przybyli do Jilin, aby pomóc w budowie szpitali Covid, wróciło do domu z koronawirusem.

Na konferencji prasowej w poniedziałek, urzędnik z władz miasta Jilin – miasta noszącego nazwę hrabstwa – przyznał, że pracownicy na placu budowy szpitala w Covid zostali zarażeni. Urzędnik powiedział, że epidemia została zatrzymana, a „prawa pracowników są skutecznie chronione i gwarantowane”.

Telefony do biura prasowego rządu prowincji Jilin nie zostały odebrane, a urzędnik z wydziału zdrowia prowincji powiedział, że nie zna skarg pracowników.

W tym tygodniu Sun Chunlan, chiński wicepremier odpowiedzialny za środki epidemiologiczne, odwiedził Jilin. Poprosiła urzędników, aby trzymali się celu rządu „dynamicznego zera”, aby zmniejszyć liczbę infekcji.

„Wdrażaj rygorystyczne środki, aby nadal zajmować się każdym zadaniem w zakresie zapobiegania i kontroli epidemii” – powiedziała, zgodnie z rządową stroną internetową Jilin.

Keith Bradsher Przyczynić się do raportowania i Liu Yi Wkład w badania.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.