Więcej lotów do Nikaragui z Kuby, teraz przez lotnisko Holguín

Międzynarodowy port lotniczy Frank País w Holguín na wschodniej Kubie poinformował o otwarciu połączeń z postojem do Nikaragui, bardzo poszukiwanego miejsca na wyspie, ponieważ nie wymaga wizy od podróżnych kubańskich. Komunikacja będzie się odbywać z Dominican Air Century.

Air Century wznowi działalność na następujących częstotliwościach w sierpniu. Międzynarodowy Port Lotniczy Frank País (Holguin). każdy, Przyjazd o 12:30 i wyjazd o 14:00 do Santo Domingo – Puerto Principe – Managua, stolicy Nikaragui. Przed przybyciem do Nikaragui będą dwa przystanki pośrednie.

Biorąc pod uwagę wątpliwości Kubańczyków co do tego, gdzie kupić bilety lotnicze, urzędnicy wspomnianego kubańskiego lotniska oświadczyli: „Aby kupić bilety, należy skontaktować się bezpośrednio z linią lotniczą lub biurami podróży”.

To nie była jedyna aktualizacja w tym tygodniu z wyżej wspomnianego lotniska Frank Pace, poinformowali również o zmianie harmonogramu lotów dla meksykańskiej linii lotniczej Viva Aerobus w tym miesiącu. Teraz tak będzie, w poniedziałki przyjeżdża i wyjeżdża z Cancun (w oczekiwaniu na harmonogram). W czwartki przylatują z Cancun o 09:55 i wyjeżdżają o 11:55 do Cancun.

Inne wycieczki do Nikaragui z Kuby w sierpniu

Nikaragua od listopada 2021 r. stała się najbardziej poszukiwanym celem podróży przez Kubańczyków, oprócz łatwości nie uzyskania wizy, służy również jako punkt wyjścia do podróży imigracyjnej w kierunku południowej granicy Stanów Zjednoczonych. Setki tysięcy Kubańczyków przebyło w tym roku tę trasę w niekończącej się fali emigracji.

Jednak będąc poszukiwaną trasą z niewielką liczbą połączeń, ceny biletów są bardzo wygórowane, przekraczając 3 tys. USD za osobę. W tym miesiącu Aruba Airlines i Conviasa kontynuują bezpośrednie loty do Nikaragui.

Przez Camagüey regionalne linie lotnicze Aruba Airlines przylatują w poniedziałek z Managui i odlatują we wtorek do Managua. Wyjazd w sobotę do Managua. Przyjazd w sobotę z Managua.

Conviasa natomiast wyrusza z Hawany do Nikaragui w poniedziałki, środy i soboty, a wraca na wyspę we wtorki, czwartki i niedziele. Aruba przechodzi również przez stolicę Kuby w kierunku Nikaragui w każdy poniedziałek, środę i czwartek.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.