Wielki różowy księżyc kwietnia z maksymalnie poniedziałkowymi nocami; Boston będzie miał niesamowity widok – CBS Boston

Wielki różowy księżyc kwietnia z maksymalnie poniedziałkowymi nocami;  Boston będzie miał niesamowity widok - CBS Boston

Boston (CBS / CNN) – kwietniowa pełnia księżyca to „różowy” księżyc, a także superksiężyc. Złap go na nocnym niebie w poniedziałek.

Według danych, księżyc ten będzie najbardziej intensywny w poniedziałek o 23:32 czasu wschodniego NASA. Boston musi mieć wspaniały widok.

Czytaj więcej: Letnie wydarzenia w hali koncertowej New Hampshire to nadzieja dla ruchu turystycznego

„Ponieważ niebo będzie bezchmurne przez całą noc, czy to wieczorem, czy jutro rano, będziemy mieli wspaniały widok z kranu” – powiedział Zach Green, meteorolog z WBZ.

Olbrzymie księżyce wydają się większe i jaśniejsze na niebie, ponieważ są nieco bliżej Ziemi. Interpretacje tego, co jest uważane za gigantyczny księżyc, mogą się różnić, ale na ogół istnieją dwa do czterech księżyców, które osiągają próg – w zależności od odległości między księżycem a Ziemią – w danym roku.

Według niektórych definicji, kwiecień będzie jednym z czterech gigantycznych księżyców z rzędu, w tym księżycem „robaka” z zeszłego miesiąca i dwoma innymi spodziewanymi w maju i czerwcu. Według NASA wszystkie publikacje zgadzają się, że przynajmniej księżyce kwietniowy i majowy pasują do klasyfikacji.

Według danych ten gigantyczny księżyc będzie drugą najbliższą pełnią księżyca w roku EarthSky. I chociaż nazywa się Pink Moon, To nie jest inny kolor.

Różowy gigantyczny księżyc wschodzący nad Wielką Brytanią 7 kwietnia 2020 r. (Zdjęcie: Mike Hewitt / Getty Images)

Ten księżyc zawdzięcza swoją nazwę wczesnym wiosennym kwiatom Phlox sobolata, znanym również jako „różowy mech”. Pochodzi ze wschodniej części Ameryki Północnej.

Według doniesień rdzennych Amerykanów w całych Stanach Zjednoczonych księżyc ma swoje własne imiona Planetarium Uniwersytetu Zachodniego Waszyngtonu. Wiele z tych nazw wiąże się również ze znakami wiosny. W tym topniejący śnieg i Gęsi wracają na zimę po podróży na południe. Cherokee na wschodnim wybrzeżu nazywają go „kawohni” lub „księżycowym kwiatem”, a plemię potoku na południowym wschodzie nazywa go „tasahcee-rakko” lub „wielki wiosenny księżyc”.

Jest też Według NASA. Dla chrześcijan ze Wschodu jest to pełnia księżyca przed Wielkanocą, zwana Wielkanocnym Księżycem. (Chrześcijaństwo wschodnie obchodzi Niedzielę Wielkanocną 2 maja). Dla Hindusów jest to Hanuman Jayanti, święto narodzin Pana Hanumana. Dla buddystów to Pak Poya reprezentuje wizytę Buddy na Sri Lance w celu rozwiązania sporu między przywódcami i uniknięcia wojny.

Ta pełnia księżyca przypada również w połowie błogosławionego miesiąca Ramadanu, który muzułmanie obchodzą na cześć objawienia Koranu.

W normalnym roku 2021 będzie 12 pełnych księżyców. (W zeszłym roku było 13 pełnych księżyców, dwa z nich w październiku).

Czytaj więcej: Koncert Bon Jovi odbędzie się w maju w Massachusetts w stanie New Hampshire

Oto wszystkie pozostałe w pełni księżyce w tym roku i ich nazwy, zgodnie z Kalendarz starego rolnika:

26 kwietnia – Pink Moon

26 maja – Moonflower

24 czerwca – Strawberry Moon

23 lipca – Pak Moon

22 sierpnia – Księżyc jesiotra

20 września – Harvest Moon

20 października – Hunter’s Moon

19 listopada – Beaver Moon

18 grudnia – Cold Moon

Pamiętaj, aby sprawdzić inne nazwy Te księżyce też, Jest przypisywany ich plemionom rdzennych Amerykanów.

(© Copyright 2021 CBS Broadcasting Inc., wszelkie prawa zastrzeżone. Ada Wood i Ashley Strickland z CNN przyczynili się do powstania tego raportu).

Więcej wiadomości: Dwóch mieszkańców Foxboro zostało rannych w wypadku quada w New Hampshire

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *