Władze ds. zdrowia w Chinach podejmują kroki w celu stawienia czoła wybuchowi nowego wirusa Corona

Władze ds. zdrowia w Chinach podejmują kroki w celu stawienia czoła wybuchowi nowego wirusa Corona

Wybuch nowego wirusa Covid-19 w Chinach wywołał alarm ze strony krajowych organów ds. zdrowia i skłonił do wdrożenia bardziej rygorystycznych środków, które pozwalają stawić czoła wirusowi z perspektywy zerowej tolerancji, donosi Reuters.

Od 17 do 29 października Narodowa Komisja Zdrowia (NHC) kraju azjatyckiego zgłosiła 377 przypadków przenoszonych lokalnie z potwierdzonymi objawami w 14 regionach regionalnych.

Hehe, 1,3-milionowe miasto położone po chińskiej stronie rzeki Amur, na granicy z Rosją, zgłosiło jeden przypadek 27 października, dziewięć następnego dnia i wzrost o 26 lokalnych przypadków 29 października.

Wyniki sekwencjonowania tego wirusa oraz informacje dostarczone przez pacjentów wykazały, że infekcja w Hehe City nie była związana z trwającą epidemią dotykającą północno-zachodnie Chiny, co wskazuje, że było to nowe źródło wirusa pochodzącego z Chin. za granicą.

W tej sytuacji władze zażądały wysokiej czujności wokół obszarów przygranicznych i portów, aby uniemożliwić zarażonym podróżnym rozprzestrzenianie się wirusa wśród ludności, a tym samym móc jak najszybciej powstrzymać obecny wybuch infekcji.

A brytyjska agencja informacyjna zacytowała Wu Liangyu, urzędnika NHC, który powiedział na konferencji prasowej, że Chiny powinny wzmocnić badanie osób zagrożonych infekcją, zwłaszcza w portach wejścia, i poprawić monitorowanie możliwych wybuchów choroby. ponieważ obecność wirusa nadal rozprzestrzenia się w krajach sąsiednich.

Pomimo najnowszego raportu Chiny utrzymują liczby, które wciąż są niewielkie w porównaniu z liczbą spraw ogłoszonych poza granicami kraju. Kontrolę osiągnięto w dużej mierze dzięki polityce zerowej tolerancji obowiązującej od czasu, gdy azjatycki gigant zaszczepił około 75,8% z 1,4 miliarda populacji, nawet podając dawkę przypominającą niektórym dorosłym.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *