Włochy czekają na swoich konkurentów – Sport

Włochy czekają na swoich konkurentów – Sport

Ansamed – Rzym, 1 grudnia – Włochy, które niedawno zdobyły bilet na Mistrzostwa Europy 2024 w Niemczech, czekają na wynik jutrzejszego losowania grup turnieju, w którym będą bronić korony i być może będą miały większą liczbę zawodników. Jakie to skomplikowane
Na horyzoncie drużyny Luciano Spallettiego wydaje się, że jego potencjalnymi towarzyszami w grupie są Francja, Holandia, Chorwacja i zaskakująca Turcja, której trenerem jest także Włoch Vincenzo Montella.
Biorąc pod uwagę sposób, w jaki zakwalifikowali się (zajęli drugie miejsce za Anglią i mieli tę samą liczbę punktów co Ukraina, która będzie musiała rozegrać baraż), Włochy znajdą się w koszyku D podczas jutrzejszego losowania w Hamburgu.
W puli A będą rozstawieni: gospodarze Niemcy, którzy przeżywają zły okres, ale zawsze są mocnym konkurentem, wicemistrz świata Francja, Portugalia pod wodzą Cristiano Ronaldo, Hiszpania, Belgia i Anglia, które już wiedzą, jak pokonać tę klasyfikację. Zdenerwowany Włochami w fazie kwalifikacyjnej.
W puli B oprócz wspomnianej Turcji znalazły się Węgry, Rumunia, Dania, Albania i Austria, natomiast w puli C znajdą się Holandia, Chorwacja, Szkocja, Słowenia, Słowacja i Czechy.
Oprócz Włoch w skład Pot D wchodzi Szwajcaria, drużyna, która wygrała kwalifikacje A League (Walia, Finlandia, Polska, Estonia) oraz drużyna, która wygrała kwalifikacje B League (Ukraina, Bośnia, Izrael, Islandia). I zwycięzca Ligi C (Gruzja, Luksemburg, Grecja i Kazachstan).
Tych 12 wybranych rozpocznie w marcu „play-off”, którego sześć półfinałów odbędzie się w dniach 21–26 tego miesiąca i których trzy finały wyłonią ostatniego rozstawionego, który dołączy do 21 zawodników, którzy mają już zabezpieczyli swój udział.
Turniej kontynentalny rozpocznie się 14 czerwca w Monachium, a zakończy 14 lipca w Berlinie, a wezmą w nim udział 24 drużyny, które zostaną podzielone na sześć czterozespołowych grup, z których do finału zakwalifikują się po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. oraz cztery najlepsze strony trzecie.
Przetrzymani są ci, którzy jutro będą w Hamburgu podczas losowania reprezentacji Włoch, m.in. DT Spalletti, Prezydent Federacji Narodowej Gabriele Gravina i szef delegacji Azzurri Gianluigi Buffon.
Reprezentacja Włoch rozpocznie przygotowania od dwóch meczów towarzyskich, które rozegra w marcu przyszłego roku i skoncentruje się na przełomie maja i czerwca, po czym przed pierwszym występem rozegra jeszcze dwa mecze towarzyskie.
Spalletti musi poinformować UEFA o liście 23 zawodników powołanych przed 7 czerwca. (Zapominam).

Wszelkie prawa zastrzeżone. © Prawa autorskie ANSA

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *