Wojna Ukraina – Rosja | Zełenski i Putin na linii frontu ze swoimi siłami w Doniecku, Chersoniu i Ługańsku

Ministrowie spraw zagranicznych G-7 potępili rosyjskie plany rozmieszczenia taktycznej broni jądrowej krótkiego zasięgu na Białorusi, która graniczy z Moskwą i Ukrainą.

Prezydent Putin (z prawej), rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu (c) i jego chiński odpowiednik Li Shangfu (z lewej).Paweł Pieniakow | AFP
  • Wojna ukraińska Przetrwanie na ziemi: Helikopter zaginął i został odzyskany na Ukrainie
  • Wojna na Ukrainie Putin przenosi się do Chersonia i Ługańska, aby przygotować obronę przed ukraińskim kontratakiem

Pod koniec 419 dni Wojna na UkrainieKreml powiedział rosyjskiemu prezydentowi, Władimir PutinW poniedziałek spotkał się ze swoimi dowódcami w dwóch regionach Ukrainy (Gersona I ŁugańskPonieważ siły rosyjskie nasiliły się we wtorek, Moskwa twierdzi, że została zaanektowana Ciężki ostrzał artyleryjski i naloty Nad zniszczonym ukraińskim miastem Bagmut.

Dzisiaj, Rosyjski ostrzał uderzył w rynek w centrum miasta Chersoniu Potępiony przez swojego gubernatora, zabił jedną osobę i zranił dziewięć innych.

Gdy prezydent Putin przechadza się po okupowanym terytorium, chiński minister obrony, Li Shangfu, wizyta w MoskwieZadeklarował determinację swojego kraju do wzmocnienia Współpraca z wojskiem rosyjskim Wśród zachodnich obaw, że Chiny Dostarczenie Rosji broni do ataku na Ukrainę.

On prezydent Łukaszenka Później spotkał się z rosyjskim przywódcą w Doniecku Deklaracja rozmieszczenia broni jądrowej na Białorusi Został on uzgodniony z prezydentem Putinem i potępiony przez ministrów spraw zagranicznych Grupy Siedmiu (G-7).

Rosyjski sąd odrzucił apelację WSJ w sprawie zatrzymania amerykańskiego dziennikarza Iwana Gerszkowicza. Musi pozostać w więzieniu co najmniej do 29 maja. Został oskarżony o szpiegostwo. Zarzut zagrożony karą do 20 lat więzienia.

Również w oświadczeniu wydanym przez ministrów spraw zagranicznych grupy G-7 na zakończenie trzydniowego spotkania, które odbyło się w Japonii, „ Nieodpowiedzialne rozmowy nuklearne Rosji Jego groźba rozmieszczenia broni nuklearnej na Białorusi jest nie do przyjęcia.

Według kryterium

Schemat zaufania

Ucz się więcej

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *