Wojna ukraińsko-rosyjska, dziś na żywo w ostatniej chwili | Ukraina oskarżona o przeprowadzenie zamachu w Biełgorodzie

Wspólne oświadczenie ambasad w Senegalu przeciwko Rosji

ten interesy Afryki Zagrożona jest także wojną rozpoczętą przez Rosję, dlatego w Jest napisane Wraz z dziesiątkami ambasad europejskich wezwali do zaprzestania działań wojennych.

Konflikt na Ukrainie to nie tylko konflikt europejskiKonsekwencje rosyjskiej inwazji na Ukrainę będą także długoterminowe i głębokie dla całego systemu światowego, w tym kontynent afrykański. Bez wątpienia ta wojna będzie decydującym punktem zwrotnym i przyniesie poważne zmiany geopolityczne, z którymi wszystkie kraje będą musiały zmierzyć się mniej lub bardziej bezpośrednio”.

„W tym kontekście wszyscy jesteśmy celem zakrojonych na szeroką skalę rosyjskich kampanii manipulacji faktami i dezinformacji, które próbują usprawiedliwić nieuzasadnioną wojnę i odwrócić odpowiedzialność. Konieczne jest wyjaśnienie faktów, pamiętanie o podstawowej odpowiedzialności Rosji i pełne uczestnictwo w tej wojnie. W związku z tym to nie sankcje UE są winne. Wzrost cen pszenicy. czołowych światowych producentów, europejskie sankcje nie dotykają sektora rolnego, z entuzjazmem i jednością potępiamy rosyjską propagandę i czujność wobec rosyjskich prób dzielenia świata.

Nadszedł czas, aby wszystkie demokracje zjednoczyły się i umocniły swoją pozycję. Powstrzymanie tej wojny i ograniczenie jej wpływu na światowe bezpieczeństwo i gospodarkę wymaga publicznej mobilizacji, takiej jak ta, która pojawiła się niedawno w agencjach ONZ, która zademonstrowała izolację Rosji. Społeczność międzynarodowa pod przewodnictwem Unii Europejskiej zmobilizowała się w sposób zjednoczony, wspierający i stanowczy, by wesprzeć Ukrainę w obliczu tej agresji. We współpracy z partnerami i sojusznikami podjęto sankcje na niespotykaną dotąd skalę, aby złamać zdolność prezydenta Władimira Putina do kontynuowania ataków, mając tylko jeden cel: zakończenie agresji i powrót do pokoju. Sankcje te nie są wymierzone w naród rosyjski, który nie zdecydował się na tę wojnę, ale nieuchronnie dotkną ich i nas. Prezydent Putin musi położyć kres tej agresji i jej konsekwencjom”.

Tekst podpisany przez ambasady w Senegalu Z Niemiec, Austrii, Hiszpanii, Belgii, Finlandii, Francji, Włoch, Luksemburga, Grecji, Węgier, Holandii, Polski, Portugalii, Czech, Rumunii i Unii Europejskiej.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.