Wojna ukraińsko-rosyjska, transmisja na żywo z ostatniej chwili: Putin „zwraca uwagę” na Polskę

Wojna ukraińsko-rosyjska, transmisja na żywo z ostatniej chwili: Putin „zwraca uwagę” na Polskę

Rząd Republiki Południowej Afryki wydaje nakaz aresztowania Putina, jeśli wjedzie do kraju

A Południowoafrykański sąd przyjął wniosek złożony przez Biuro Prokuratora Generalnego Rosyjski rząd nakazał wydanie nakazu aresztowania Władimira Putina zaraz po jego wjeździe do kraju. Mandat Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK), Jest członkiem narodu afrykańskiego i wydał rozkaz aresztowania prezydenta Ukrainy za nielegalne przewożenie dzieci w czasie wojny.

Jednak Republika Południowej Afryki jest oszczędzona przed międzynarodowym kryzysem, co Kreml potwierdził również w ten piątek Rosyjski prezydent nie pojawi się na szczycie BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny, RPA) Odbędzie się w tym afrykańskim kraju w sierpniu. Gdyby pojawił się osobiście, zostałby aresztowany. Zgodnie z opinią wydaną w ten piątek przez High Court of Gauteng w Pretorii.

W rzeczywistości prezydent Republiki Południowej Afryki Cyril RamaphosaPoinformował o tym we wtorek Aresztowanie Putina oznaczałoby „wypowiedzenie wojny”.

„Wypowiedzenie wojny Rosji poprzez aresztowanie prezydenta Putina jest nieodpowiedzialnym, niekonstytucyjnym i nielegalnym wykonywaniem uprawnień nadanych rządowi” – ​​powiedział przed stwierdzeniem. „Ryzyko wojny z Rosją” jest „niekonstytucyjne”.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *