Wojna ukraińsko-rosyjska, transmisja na żywo z ostatniej chwili: wysokie napięcie między Węgrami a Stanami Zjednoczonymi

Wojna ukraińsko-rosyjska, transmisja na żywo z ostatniej chwili: wysokie napięcie między Węgrami a Stanami Zjednoczonymi

Pięć krajów, które miały stacjonować wojska na Ukrainie, zgodnie z dokumentami Pentagonu

the Wyciekły dokumenty Pentagonu zawierające poufne informacje o wojnie na Ukrainie Ciągle zrzucają dane, które podają w wątpliwość to, co sojusznicy wiedzą do tej pory.

Według nowych informacji, Wielka Brytania, Łotwa, Francja, Holandia i Stany Zjednoczone podobno wysłały wojska na Ukrainę, aby walczyły w wojnie. Innymi słowy, zostaną wysłani na front, choć przeciek nie mówi, jakie operacje będą przeprowadzać ani kiedy dotrą do okupowanego kraju.

Wielka Brytania już zareagowała na tę informację, a różni posłowie patrzą na ten fakt z niepokojem. Według The Times, Brytyjski rząd, wojsko i służby wywiadowcze już przygotowują się do ewentualnego ujawnienia bardziej wrażliwych informacji o tym fakcie.

ze swojej strony, Francja zaprzeczyła rozmieszczeniu wojsk na Ukrainie. Pochodzący ze Stanów Zjednoczonych rzecznik Pentagonu Chris Meagher powiedział, że niektóre z ujawnionych dokumentów zawierały niedokładne informacje. Holandia i Łotwa nie podjęły jeszcze decyzji w tej sprawie.

O sprawie poinformował w czwartek dziennik „Guardian”. Największa liczba żołnierzy została rozmieszczona przez Wielką Brytanię, liczącą 50 żołnierzy. Kolejne miejsca zajmują Łotwa (17), Francja (15), Stany Zjednoczone (14) i Holandia (1).

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *