Wyniki na żywo, medale olimpijskie i Tokio 2020-2021 Wiadomości

Hiszpańska tenisistka Paula Padusa doznała udaru cieplnego i opuściła kort na wózku inwalidzkim

Padusa opuszcza stadion na wózku inwalidzkim. (Zdjęcie: David Ramos/Getty Images)

Hiszpańska tenisistka Paula Padusa została zmuszona do wycofania się z ćwierćfinałowego meczu singla kobiet na Igrzyskach Olimpijskich w środę z czeską Marketą Vondrosovą z powodu udaru cieplnego.

Padusa przegrał pierwszego seta 6-3, zanim poprosił o przerwę medyczną na korcie 4 przed rozpoczęciem drugiego seta.

Po długim zainteresowaniu Hiszpanka nie mogła kontynuować i zapowiedziała wycofanie się z meczu, zanim zjechała z boiska na wózku inwalidzkim.

„Miałem udar cieplny, ponieważ widziałem to wszystko i nie czułem się na siłach, aby kontynuować rywalizację w meczu” – powiedział Padusa w komentarzach zamieszczonych na stronie internetowej Tokyo 2020.

„Oprócz stresu związanego z zawodami, jak wyjątkowe są te dni, są to rzeczy, które zdarzają się w sporcie i musiałem dziś przejść przez ten teren.

“Szkoda było zakończyć mój udział w ten sposób. Warunki były wymagające od pierwszego dnia i staraliśmy się dostosować najlepiej, jak potrafiliśmy, ale dzisiaj podwozie nie opierało się dzisiaj tak, jak było to konieczne” – dodał Padusa.

Marketa Vondrosova, która wcześniej pokonała Naomi Osakę, awansowała do półfinału kobiet, gdzie zmierzy się z Ukrainką Eliną Svitoliną.

Później 23-letni Padusa wycofał się ze swojego mieszanego meczu deblowego z rodakiem Pablo Carreno Bustą.

Hiszpanie mieli w środę spotkać się z polskim duetem Iga Świątek i Lukas Kubot w pierwszej rundzie.

Padusę i Carinho Bustę w remisie zastąpili Francuzi Fiona Ferro i Pierre-Huge Herbert, którzy przegrali z polskim duetem 6:3,7:6.

„Wychodzę z dumą, że dałem absolutnie wszystko dla mojego kraju, ponieważ reprezentowałem go w najbardziej profesjonalny sposób, w jaki mogłem” – powiedział Padusa.

„Skoncentruję się na regeneracji, pracy, by być dobrym i dawaniu sobie szansy na powrót do takiego wydarzenia”.

Jego przejście na emeryturę następuje po tym, jak Novak Djokovic i Daniil Miedwiediew publicznie skrytykowali harmonogram Tokio 2020.

Obaj zawodnicy stwierdzili, że najlepiej rozpoczynać mecze późnym wieczorem, kiedy warunki się uspokoiły.

Podczas pojedynku z Fabio Fognini, Miedwiediew powiedział sędziemu: “Jestem zawodnikiem, skończę mecz, ale mogę zginąć. Jeśli umrę, czy ITF weźmie na siebie odpowiedzialność?”

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *